Четвер, 29 липня 2021 17:12

UniTalk із Bodwell High School. Школи в Канаді як шлях до топ-університетів Канади

Школи в Канаді. Bodwell High School Школи в Канаді. Bodwell High School

Інтерв'ю з Алексом Пошиваником, академічним куратором канадської школи Bodwell High School.

Школа розташована в Ванкувері. На наш погляд, це одна з кращих шкіл Канади, випускники якої надходять в топові університети Канади.

Алекс Пошиваник, Bodwell High School:

Як ви помітили, я є академічним куратором школи Bodwell. Школа знаходиться в Ванкувері, в північній частині Ванкувера, в провінції Британська Колумбія.

У багатьох людей є стереотип, що Канада - холодна країна. Але у нас, у Ванкувері, тепло і прекрасний клімат. У нас температура не падає нижче 0 на протязі року. Іноді буває сніг, але це рідкісне явище.

Ванкувер - це місто з відмінним балансом природи і великого міста. Особливо в тому місці, де знаходиться наша школа - на узбережжі затоки, який є частиною океану. 15 хвилин до гір, куди наші студенти їздять для занять гірськолижним спортом і сноубордом. Також 15 хвилин до центру міста на sea-bus (катері), це такий незвичайний громадський транспорт у нас в місті. Школа Bodwell розташована дуже вдало.

UniTalk с канадской школой Bodwell

Ірина Кузьменко, Unimind:

Відзначимо, що Канада - популярний напрям серед українських студентів. Чому варто надходити в приватну школу Канади перед тим, як вступати до університету. Чому варто вибирати цей шлях? І чим Bodwell School може допомогти на цьому шляху?

Алекс Пошиваник, Bodwell High School:

У багатьох сімей різна мотивація. Є студенти, які надходять на 11-й і 12-й класи для того, щоб підготуватися до університету Канади. Школа Бодвелл готує учнів до університету і підтримує в процесі подачі документів. Також школа допомагає з англійською мовою.

Англійська мова - це один з ключових моментів і фокусів для іноземних студентів, які хочуть вчитися в канадських університетах. Будь-який ВНЗ в англомовній країні вимагає від іноземних студентів досить високі бали по IELTS чи TOEFL. Поряд з іншими академічними досягненнями як оцінки і успішність.

Є учні, які приїжджають вчитися в школу в Канаді на 8-й або 9-й клас, і навіть раніше. Ми, в школі Bodwell, приймаємо студентів з 8-го класу, приблизно з 13-14 років.

8-й і 9-й класи не вважаються High School. Це ще Middle School, середня школа. І в цьому році наші студенти 8-9-х класів почнуть проходити програму IB. Потім, в 10-12 класах учні будуть проходити програму Британської Колумбії.

Чому ми так вирішили і чому у нас є поділ на програми: 8-9-ті класи - це IB, 10-12-ті класи - канадський атестат. Ми віримо, що з 8-9-х класів учні можуть поліпшити знання англійської мови і потім приєднатися до програми канадського атестата, акредитованої Міністерством освіти Британської Колумбії. Як ми вважаємо, ця програма краща в плані підготовки до університету і майбутніх кар'єрних перспектив.

Ми також пропонуємо курси AP, Advanced Placement. У нас великий вибір AP-курсів, починаючи від AP Art, мистецтво і закінчуючи такими серйозними точними науками як AP Physics, Chemistry, Calculus, фізика, хімія, вища математика. Також є предмети AP в гуманітарних науках як історія, макро- і мікроекономіка. Також є курси AP з англійської та китайської мов.

В принципі, великий вибір для учнів. Діти з сильними знаннями з фізики, хімії, математики можуть приєднатися до спеціальної групи. Ми називаємо це mathematic cohort, physics cohort, математична когорта, хімічна когорта. Тут вивчають відповідний предмет на більш високому рівні. Це дає студентам перевагу при вступі. Один з наших пріоритетів - домогтися, щоб наші випускники отримували стипендії при вступі до університетів Канади та інших країн завдяки сильному академічному бекграунду.

Multicultural Students compressor

Ірина Кузьменко, Unimind:

Алекс, у школи Bodwell чудова статистика по вступу випускників до топ-університетів Канади і не тільки. Ваші випускники стають студентами таких вишів як Університет Торонто, Університет Британської Колумбії. Розкажіть, будь ласка, докладніше.

Алекс Пошиваник, Bodwell High School:

Позаду мене на фото - випускники минулого року, з якими я працював. Я з гордістю можу сказати, що всі мої випускники вступили в той університет, який хотіли спочатку. Багато з них отримали стипендії. І навіть був вибір між університетами, які запропонували стипендії.

Що стосується загальної статистики нашої школи. У минулому році, в 2020-2021 році, у нас було 177 випускників. Загалом наші діти отримали 540 пропозицій від університетів. Тобто в середньому кожен випускник отримав кілька офферов.

Топові ВНЗ - це University of Toronto, в які вступили на такі спеціальності як інженерна справа, біохімія, механіка і математика. Другий за кількістю вступів - це University of Alberta. Третій - це York University. Потім Western University. І на п'ятому місці University of British Columbia, UBC.

Наші випускники також поступили в багато різних університетів не тільки в Канаді, а й інших країнах. Кілька моїх випускників навчаються в США, в Європі. Є кілька студентів, які повернулися додому і поки не визначилися, куди вступати. Але ми завжди готові допомогти нашим студентам, навіть тим, хто закінчив школу і взяв Gap year.

Цього року наші учні вже мають пропозиції від університетів. Вони готуються, зараз їм потрібно закінчити школу і отримати атестат з певним балом, який очікує університет.

University of British Columbia3 900

Ірина Кузьменко, Unimind:

Алекс, розкажіть, будь ласка, про студентів з України. Куди поступили вони, як склалася їхня подальша доля.

Алекс Пошиваник, Bodwell High School:

Ви знаєте, коли я почав роботу в школі Бодвелл, у нас було багато учнів з України. Я пригадую до 10 хлопців з України з різних міст (Кривий Ріг, Київ, Дніпро, Харков, західної частині країни). За статистикою, було більше дівчаток, ніж хлопчиків. Дівчата в основному зацікавлені в таких напрямках як менеджмент, бізнес, економіка, мистецтво.

Наведу приклад однієї з моїх студенток, яка проходила AP Art і зараз вона вчиться тут, у Ванкувері, в Langara College. На скільки я знаю, у неї була повна стипендія за 1-ий семестр.

Інший приклад - учень з України, його звуть Максим, він вирішив вступати до університету в Нідерландах. Він вибрав університет через порівняльну близькістьі до дому та батьків. І він теж отримав повну стипендію на весь час навчання.

Зараз випускаються пару студентів з України. Один хлопчик, з Дніпра, він отримав багато пропозицій від університетів. Але вибрав університет Раєрсон, розташований в Торонто. Де він буде вивчати бізнес і економіку.

Цього року колектив студентів, з якими я працюю, це в основному студенти з України, Росії, Казахстану, кілька хлопців з Бразилії, Китаю. На зараз всі студенти отримали пропозиції з університетів. Цього року найпопулярніші ВНЗ - це Університет Раєрсон і Університет Торонто. Це з моїх студентів. Є кілька студентів, які вирішили залишитися у Ванкувері і продовжити навчання в University of Simon Fraser і University of British Columbia.

ryerson unviersity 900 compressor

Ірина Кузьменко, Unimind:

Важливо відзначити, що школа Бодвелл - це бордингова школа. Тобто діти вчаться і живуть на одній території. Питання організації вільного часу дітей завжди хвилює батьків. Тому розкажіть, будь ласка, про те, як організований розклад в Bodwell High School.

Алекс Пошиваник, Bodwell High School:

Так, Bodwell - школа з проживанням. Це окремий компонент нашої школи, де студенти не тільки живуть, харчуються. Ми працюємо над розвитком дітей. У нас є спеціальна наставницький програма, в рамках якої з дітьми працюють наставники, які допомагають дітям отримати life-skills. Починаючи від прибирання кімнати, готування їжі, прання одягу, підготовка до фінансових питань.

Поряд з цим є велика кількість екскурсій, поїздок, куди студенти можуть самостійно записуватися. Це входить у вартість. Є поїздки в найближчі курортні міста, в гори, на різні активності (лижі, нічний маркет і т.п.).

Наші діти (з України, Росії), особливо в старших класах, часто дуже самостійні і не завжди хочуть брати участь в активностях і екскурсіях. Вони відчувають себе дорослими, не хочуть, щоб за ними хтось наглядав. Ми, звичайно, це розуміємо, даємо певну свободу, вибір. Але разом з цим залучаємо до життя школи.

Зараз, після пандемії, все приходить під контроль, обмеження знімаються. З 15-го червня ми очікуємо ще більшого зняття обмежень. З 15-го червня діти зможуть самостійно виходити в місто, залишати територію школу.

Важливо зауважити, що територія школи охороняється і ніхто сторонній не може сюди зайти. Також, як і покинути школу непоміченим ніхто не може. У кожного учня і працівника школи є електронний ключ, який сканується при вході-виході і все фіксується у внутрішній системі. Ми бачимо, хто коли покинув і повернувся на територію школи, хто порушує правила і повертається пізніше, ніж дозволено. З цим у нас строго, ми за цим стежимо.

Територія у нас досить велика. Наприклад, на задньому дворі школи є спортивний майданчик для ігор у футбол, але також тенісний майданчик, веранда.

Outside Turf compressor

Ірина Кузьменко, Unimind:

Розкажіть про програму позакласних заходів, які види спорту пропонуються. Якими видами мистецтв діти можуть займатися.

Алекс Пошиваник, Bodwell High School:

В основному навчання в школі закінчується о 15.30. Після цього починається позакласна програма. Учні вибирають собі заняття на початку семестру. Хтось приєднується до спортивної команди. Наші спортивні команди беруть участь в змаганнях як на провінційному, так і національному рівні. Такі види спорту як теніс, баскетбол, волейбол, плавання, футбол. Є cross-country (біг і стрибки в довжину). У минулому році через карантин не було ніяких змагань. Але з вересня все поновлюється.

Крім спорту, у нас великий вибір клубів за інтересами, куди діти також можуть приєднатися. Вибір великий - починаючи від song writing, де студенти займаються з професійними музикантами і вивчають не тільки технічні моменти, як записати пісню, а й складають пісні. А закінчується клубом юних фізиків або вивченням арабської, або китайської мов.

Ми також вчимося по суботах до обіду. По суботах в школі Bodwell проводяться заходи, спрямовані на професійний розвиток учнів. Припустимо, якщо хтось зацікавлений вивчати право, до нас в школу приходять професійні юристи, які проводять лекції, уроки. Після учні можуть приєднатися до практичних занять. Вони відвідують офіси юристів, проводять асистентську роботу на самому початковому рівні. Вони знайомляться з роботою і професією. За вимогами Міністерства освіти Британської Колумбії потрібно 30 годин практики для того, щоб отримати атестат. Саме цим займаються учні по суботах. Для дітей це також можливість зрозуміти, подобається чи підходить їм та чи інша професія.

В мої обов'язки в школі входить не тільки спілкування зі студентами та батьками, а також я займаюся академічною частиною. Коли студенти прибувають до нас, в школу Бодвелл, ми сідаємо і опрацьовуємо план випуску зі школи. Незалежно від того, до якого класу надійшли учні - 8-ий або 11-ий. Ми починаємо планувати програму з випуску з самого початку навчання. Буває, що потрібно коригувати деякі моменти, але в цілому ми намагаємося слідувати початкової стратегії. Моя методика в плануванні випуску починається з кінцевого результату. Я питаю батьків і студента, ким хоче бути студент, які є думки і міркування з кар'єрним перспективам. І ми починаємо планувати від кар'єрного підсумку. Наприклад, потрібно отримати магістратуру в цьому університеті, а для цього потрібно спочатку отримати диплом бакалавра певного напряму. Все починається з кар'єрного підсумку і закінчується вибором предметів тут, в школі Бодвелл, на першому семестрі навчання.

Studying in Cafeteria compressor

Ірина Кузьменко, Unimind:

Алекс, давайте поговоримо про вибір предметів. У цьому є певна перевага канадського освіти, коли діти цілеспрямовано вивчають предмети, які потрібні для вступу на певну спеціальність.

Алекс Пошиваник, Bodwell High School:

Є обов'язкові предмети, які учні школи повинні пройти для отримання атестата. Це такі предмети як, наприклад, англійська мова. Важливо розуміти, що це не вивчення граматики англійської мови, це література. Студенти читають і аналізують різні твори. Великий фокус йде на письмові роботи, академічне письмо. Це є англійська за 10-й, 11-й, 12-й класи. Оцінка з англійської мови вважається важливою і є основним фокусом для наших студентів. Як мінімум, для таких престижних університетів як Університет Торонто, Університет Британської Колумбії учні повинні отримати оцінку 75-80% з англійської мови. Це можна досягти, для учнів з України з цим проблем немає.

У 11-му класі є ряд обов'язкових предметів. Це математика. Також потрібно вибрати предмет з гуманітарних наук, предмет по мистецтву (драма, медіа, образотворче мистецтво та ін.). Це все академічні предмети. Обов'язковий до вивчення один предмет з блоку точних наук (фізика, біологія, хімія або геологія). Є учні, які сильні в точних науках, в такому випадку вони можуть брати два і більше предмета з даного блоку. Аналогічно з гуманітарним блоком, де ми пропонуємо велике розмаїття дисциплін (історія, культурологія, економіка та ін.). Найбільша гнучкість у виборі предметів є у учнів 11-12-х класів.

У 10-му класі все-таки більшість обов'язкових предметів, але деякі предмети можна вибирати. У 10-му класі обов'язкові предмети: кар'єрний розвиток, англійська, математика, точні науки, соціальні науки. Решту предметів йдуть на вибір.

Також зазначу, що наш академічний рік складається з двох семестрів. Перший семестр починається у вересні і закінчується в кінці січня. Другий: лютий - кінець червня. Студенти можуть брати в одному семестрі 5 академічних предметів. Тобто 10 академічних предметів за рік. Якщо у студентів є бажання, ми також пропонуємо липневий курс, де діти можуть взяти додатково один предмет і отримати додаткові кредити. Або ж пройти один курс наперед. Це опціонально, але, як показує практика, багато наших студентів беруть липневий курс, щоб швидше закінчити школу.

DSC 0435 compressor

Ірина Кузьменко, Unimind:

Алекс, розкажіть про вступ до Bodwell School. Що потрібно знати нашим учням і до чого їм потрібно готуватися.

Алекс Пошиваник, Bodwell High School:

Вступні вимоги залежать від класу, в який студент буде подає документи. В основному учні з України подають документи на 10-й або 11-й клас. Для такого випадку потрібно, щоб англійська була на прийнятному рівні (IELTS 5.0, Duolingo 80). Такі бали потрібні для вступу на академічну регулярну програму. Якщо в учня недостатній бал з англійської, в школі існує підготовча програма ESL, тривалістю 1 або 2 семестри в залежності від рівня студента. Зазначу, що, коли студенти проходять підготовчу програму з англійської мови, вони також беруть 2 академічні предмети, що в результаті ніяк не уповільнює їх випуск зі школи. Крім англійської, ми також дивимося на загальний бал за попередні роки навчання в школі. Як мінімум середній бал повинен бути не нижче 75%.

Ірина Кузьменко, Unimind:

Алекс, моє запитання по літнім програмам в школі Бодвелл. Розкажіть, чи планується вони в цьому році і в якому форматі в зв'язку з карантинними обмеженнями. І відразу ж задам питання, як школа прожила період пандемії.

Алекс Пошиваник, Bodwell High School:

У минулому році, в березні, в провінції оголосили, що що все, в тому числі школи, закриваються. Була велика невизначеність. Я пам'ятаю, що близько 50% наших учнів покинули школу і повернулися додому. Але багато студентів залишилися на кампусі. Ми дбали про цих дітей. Багатьом співробітникам школи, в тому числі, мені, довелося переїхати жити в школу, щоб проводити час зі студентами. Дуже багато було переживань і невизначеності, що буде далі. Кожен день до мене приходили студенти, і питали поради, як вчинити, як планувати свої дії.

Потрібно віддати належне персоналу школи, який кинув всі сили, щоб піклуватися про дітей, які залишилися в школі. Так вийшло, що в основному це були студенти з України, Росії, Казахстану. Вони тоді не змогли повернутися додому. Навіть є студенти, які до сих пір тут, вони ще не поверталися додому. І вже випускаються в цьому році.

Було складно, звичайно. Особливо, в період з березня по вересень. З вересня ми почали працювати як зазвичай. У Британській Колумбії влада дозволила відкрити всі школи, які працювали в очній формі. Також дозволили навчання онлайн, і багато студентів навчалися онлайн з своїх країн, де вони перебували. Тоді відкриття школи було незвичним, це здавалося спірним рішенням. Але зараз, коли ми дивимося назад, розуміємо, що це було правильне рішення влади провінції.

Зараз все більш-менш налагоджується. Наші студенти відчувають себе більш комфортно зі зняттям обмежень.

З приводу літніх програм, в минулому році і цього року ми не проводимо офіційну річну програму. У цьому році у нас є «неофіційна» річна програма в серпні тільки для учнів, які залишаються влітку на кампусі. Ми не запрошуємо інших студентів.

Але з наступного року ми плануємо повністю відновити наші літні програми. Це літні мовні табори для дітей від 9 до 17 років. Є різні види - академічний курс, де діти можуть в літній період спробувати себе в ролі учня школи і пройти кілька предметів. Є розважальні програми, коли учні можуть за період табору тиждень прожити в школі, тиждень в University of British Columbia. Це може бути цікаво для студентів старших класів, які думають про навчання в Канаді. Кожен тиждень табору насичена екскурсіями, активностями.

Я пам'ятаю два роки тому, до пандемії, деякі діти, які були тут у нас в таборі, потім хотіли навчатися в школі Бодвелл. І зараз є заявки на вересень 2021 року в тому числі від тих дітей, які були у нас в таборі в 2019 році.

Запрошуємо на консультацію щодо вибору програми і надходженню в Bowdell High School:
+38 097 797 35 79
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Unimind, 15 років досвіду в сфері освіти за кордоном

Для консультации по этому вопросу - заполните, пожалуйста, форму ниже:

Read 344 times

Блог. Виші Великобританії