Четвер, 29 липня 2021 16:13

UniTalk Russell Group - як вступити у топ-університети Великобританії із Kaplan Pathways

Університеты Великобританії. Russell Group. Університет Глазго, University of Glasgow Університеты Великобританії. Russell Group. Університет Глазго, University of Glasgow

Інтерв'ю з Ксенією Краюшкіной, регіональним менеджером міжнародної компанії Kaplan Pathways в прямому ефірі інстаграм Unimind (квітень 2020).

Великобританія - це міжнародний стандарт освіти. Університети, коледжі, школи Великобританії вважаються одними з кращих в світі. Англо-саксонська освітня модель з'явилася в Британії.

Особливістю британської освіти є вузька спеціалізація. Учні в випускних класах школи в Англії навчаються з предметів, який згодом стануть основою їх спеціальності в університеті.

Університети Великобританії беруть участь в національних рейтингах - як в загальному заліку, так і за спеціальностями. А також багато британських університетів входять до світових рейтингів і займають провідні місця.

Великобританія - популярний напрям для навчання серед міжнародних студентів. Вступ до університетів Англії - дуже конкурентний. Наприклад, за статистикою вступу до Оксфордського університету, всього 15% з тих, хто подає свої заявки, стають студентами. Це говорить про певну вибірковість навчальних закладів і стандартах якості, які вони витримують.

Russell Group - це асоціація кращих дослідницьких університетів Великобританії, яка об'єднує 24 виші. До складу групи входять такі імениті навчальні заклади як Університет Брістоля, Університет Глазго, Університет Ліверпуля, Університет Йорка, Університет Бірмінгема, Університет Ноттінгема, Лондонський Університет Королеви Марії та інші.

Russell Group Universities

Ксенія Краюшкина, Kaplan Pathways:

Згодна з згаданими вище фактами. Розповім детальніше, що таке Kaplan і чим ми можемо допомогти студентам, які хочуть вчитися за кордоном.

Kaplan є одним з лідерів міжнародного освітнього ринку. Ми - провайдер, який допомагає іноземним студентам вступити до університетів США і Великобританії.

Трішки історії. Kaplan був заснований в 1938 році Стенлі Капланом. Свого часу він намагався поступити в медичну школу і через етнічні квоти не зміг цього зробити. Він знав, що це поширена ситуація і вирішив створити компанію, яка буде допомагати таким же студентам, які не можуть надійти. Так почалася славна історія Kaplan.

Сьогодні Kaplan - це провайдер, який готує студентів до вступу в університети Великобританії через програми підготовки як Foundation (підготовчий рік перед вступом на бакалаврат), International Year One (програма першого року, що поєднує підготовку з навчанням на 1-му курсі), Pre-Masters (програма підготовки для магістратури).

У партнерської мережі Kaplan 17 університетів у Великобританії, спільно з якими проводяться підготовчі програми. З 17-ти університетів 7 - учасники престижної групи Russell, про яку ми говорили раніше. Для порівняння ця група - аналог американської Ліги Плюща (Ivy League).

UK Queen Mary University of London 01 900 compressor

Ірина Кузьменко, Unimind:

Розкажіть, будь ласка, про напрямки досліджень в університетах Russell Group, з якими Kaplan проводить підготовчі програми. Де, наприклад, вчити біотехнології, а де комп'ютерні науки.

Ксенія Краюшкина, Kaplan Pathways:

В університетах Russell Group ведеться наукова робота з багатьох напрямів. Відзначимо деякі.

Біотехнологія - це наука, яка вивчає можливості живих організмів для вирішення технологічних задач. У наших університетах ця дисципліна викладається. Наприклад, Університет Йорка, який по даному напрямку входить в топ-6 у Великобританії.

Ця спеціальність часто стає частиною міждисциплінарних програм, коли поєднується з іншими напрямами науки. Наприклад, біотехнології та мікробіологія, біофармакології, молекулярна біологія і багато інших. Випускники можуть працювати мікробіологами, фармацевтами, генними інженерами.

Також великою популярністю користується інженерна механіка. Це розробка машин і агрегатів для різних галузей: медицини, сільського господарства, будівництва, автомобілебудування та багато інших. В цьому напрямку вважаються сильними Університети Ліверпуля, Глазго, Ноттінгема. Одним їх популярних інженерних напрямів є авіакосмічне машинобудування.

Якщо говорити про відкриття і наукові досягнення, я відзначу кілька.

В Університеті Йорка розроблено пристрій, який допомагає контролювати побічні ефекти від ліків при хворобі Паркінсона.

В Університеті Брістоля, який входить в топ вишів Великобританії за багатьма наукомісткими дисциплінами, вивчається вірус коронавируса і ведуться роботи (спільно з Університетом Ліверпуля) над розробкою вакцини.

В Університеті Глазго розроблена надчутлива камера, яка дає можливість бачити предмети за перепоною. Ця розробка буде використовуватися в тому числі в автобудуванні і, безумовно, допоможе людям з поганим зором, яким складно вести автомобіль.

Подібні наукові розробки вимагають новітнього обладнання, чим і мають у своєму розпорядженні університети групи Russell. Потужна наукова база - це те, що відрізняє їх від більш прикладних ВНЗ.

Ірина Кузьменко, Unimind:       

Якщо резюмувати, яким студентам варто розглядати навчання в університетах групи Russell, то, це, звичайно ж, академічно сильним випускникам шкіл. З високими оцінками з математики, фізики, хімії, а також високою мотивацією до навчання в обраній сфері. Це може бути проявлено через участь в олімпіадах, роботах Малої академії наук, участі в проектах, навіть деякою волонтерської діяльності.

Ксенія Краюшкина, Kaplan Pathways:

Так все правильно. Також зазначу, що багато студентів вибирають університети групи Russell не тільки по наукомістким напрямкам. Це можуть бути гуманітарні та соціальні дисципліни.

Наприклад, Університет Глазго №1 у Великій Британії у напрямку бухгалтерський облік та фінанси. Також він дуже сильний в юриспруденції, входить в топ-3 в країні.

UK University of Glasgow 01 900 compressor

Університет Брістоля №1 в кіноіндустрії.

В силу свого матеріально-технічного оснащення, університетам Расселл групи немає рівних в наукомістких дисциплінах, але інші спеціальності також викладаються на дуже високому рівні.

Ірина Кузьменко, Unimind:

Ми відзначили, що багато університетів групи Russell вище в деяких рейтингах, ніж імениті Оксфорд, Кембридж. Давайте поговоримо про рейтинги, так як це важливе питання для наших студентів і їх батьків. При консультуванні ми завжди орієнтуємо наших клієнтів на рейтинги за спеціальностями. Так як загальний рейтинг - це досить середньозважена величина, яка, звичайно ж, каже, про рівень університету, але не дає розуміння з конкретної спеціальності.

Ксенія Краюшкина, Kaplan Pathways:

Саме. Так і є, що деякі топ-університети можуть бути сильні в одному напрямку в порівнянні з іншими.

Роботодавці також орієнтуються на певні університети при прийомі на роботу. І перевагу в більшості випадків буде у студента, який закінчив сильний університет в профільному напрямку.

Ірина Кузьменко, Unimind:

Раз ми торкнулися питання працевлаштування, можливо, у вас є статистика працевлаштування студентів, які закінчують університети групи Russell?

Ксенія Краюшкина, Kaplan Pathways:

Статистика показує 96-98% працевлаштування студентів протягом 6-ти місяців або подальше навчання.

Наприклад, Університет Брістоля 2-й в рейтингу з працевлаштування. Що говорить про затребуваність випускників Брістоля серед роботодавців. Причин цього кілька. Одна з них - Університет Брістоля має найкращим в світі бізнес-інкубатором. Також важливо, що багато напрямків ВНЗ входять в топ-5 по країні.

Для нас, для Kaplan, важливо, щоб університети, з якими ми працюємо, давали не тільки знання, а й відкривали можливості для наших студентів.

Хочу відзначити, що серед випускників університетів групи Russell багато тих, хто вніс істотний внесок в розвиток науки і технологій. Наприклад, Девід Скотт, який отримав ступінь бакалавра з інженерії, створив технологію зберігання даних, яку згодом купила компанія Hewlett-Packard.

Серед відомих людей, які навчалися в університетах групи Расселл, генеральні директори міжнародних компаній, учасники списку Forbes 30 Under 30.

Цікавий факт - в Університеті Глазго в 1933 році Альберт Ейнштейн читав лекцію про теорію відносності.

Ірина Кузьменко, Unimind:

Додатковою перевагою навчання в Англії стало повернення існував кілька років тому імміграційного правила, згідно з яким випускники ВНЗ Великобританії можуть залишитися в країні протягом 2-х років для стажування або пошуку роботи.

Ксенія Краюшкина, Kaplan Pathways:

Так, ми теж раді цьому факту. Тому що в період, коли такої можливості не було, багато студентів вибирали Канаду, США у зв'язку з тим, що після закінчення навчання вони практично гарантовано могли залишитися в країні для пошуку роботи.

Разом з цим хочу додати, що при всій традиційності, британські університети завжди були і залишаються флагманами інновацій, відкриттів і сучасних підходів до навчання.

Тому зараз студенти зможуть і отримати якісні, сучасні знання, і можливість пройти стажування в британській компанії.

UK University of Liverpool 02 900 compressor

Ірина Кузьменко, Unimind:

Ксенія, пропоную перейти до питання, як же вступити в британський університет, в університет групи Russell.

Важливо відразу зазначити, що випускнику української школи вступити безпосередньо в британський вуз на програму бакалаврату неможливо, так як наша шкільна система не є еквівалентом британської.

Випускнику української школи потрібен додатковий рік, який він може провчитися в українському університеті і після подаватися на загальних підставах через систему UCAS. Альтернативно - вступити на програму підготовки Foundation, яку проводить Kaplan Pathways на базі університетів. Foundation включає підготовку з англійської мови, підготовку з профільних предметів, study skills - навчальні навички. Розкажіть, будь ласка, докладніше, що саме включено в програми підготовки.

Ксенія Краюшкина, Kaplan Pathways:

Все вірно, після закінчення української школи студенти не можу вступити на перший курс. Особливість є в Університеті Глазго, в якому програма підготовки збігається з навчанням на 1-му курсі ВНЗ. При успішному проходженні першого року студенти переходять на 2-й курс навчання. Важливо відзначити, що в Шотландії, де розташований Університет Глазго, програма бакалаврату триває 4 роки. У той час як в Англії стандартно вчитися на бакалавраті 3 роки.

Освіта в країнах СНД завжди вважалася сильною. Разом з тим, наприклад, курсу біології звичайної школи недостатньо для вступу до університету рівня Russell group на наукомісткі спеціальності як генетика, біотехнології тощо. Відмінність в тому, що у випускних класах школи в Великобританії школяри цілеспрямовано вивчають профільні предмети (біологія, хімія). У той час як школярі в українській школі вивчає біологію та хімію поряд з ще 10-ю різноманітними предметами. Програма Foundation якраз дає можливість поглибити знання з профільного напрямку.

Наприклад, абітурієнт вибирає для себе інженерне напрямок. В такому випадку на програмі Foundation у нього буде академічна англійська. Це обов'язковий елемент для всіх напрямків, так як майбутніх студентів вчать писати есе, правильно використовувати лексику. Предмети - це математика, фізика, хімія. Кожен студент протягом навчання на програмі робить свій проект.

Обов'язковим елементом програми є study skills, навчальні навички. Які включають в себе навички тайм менеджменту, вміння правильно використовувати свій час, адже програма в тому числі включає в себе багато самостійної роботи. Студентів навчають працювати з різними джерелами інформації, вибираючи головне і аналізуючи прочитане. Велика увага приділяється письмовим роботам.

Окремо варто сказати про плагіат і списування. У кожного університету є своя система перевірок письмових робіт на плагіат. Тому ніякого списування бути не може. За такі порушення студентів карають аж до відрахування. Це знову ж таки те, що студентам доносять на програмі Foundation.

UK University of Birmingham 01 900 compressor

Ірина Кузьменко, Unimind:

Які вимоги для вступу на Foundation? Як правильно вибрати програму, якщо студент вже розуміє напрямок, яке хоче вивчати?

Ксенія Краюшкина, Kaplan Pathways:

В такому випадку ми рекомендуємо почати з підбору університету, в якому даний напрямок / спеціальність викладається на високому рівні. Це відображено в рейтингах за спеціальностями.

Для тих студентів, які цікавляться наукомісткими програмами в університетах групи Russell, рекомендуємо зайти на сайти університетів і ознайомитися з науковою діяльністю, яка ведеться в університеті за обраним напрямом.

Також ми рекомендуємо поїхати і подивитися університет або університети, які ви розглядаєте. Університети групи Расселл різні - це можуть бути старовинні університети, як, наприклад, Glasgow. Який, до речі, 4-й за віком університет в англомовному світі. А можуть бути ультрасучасні кампуси зі скляними будівлями. Відчути атмосферу можна лише, перебуваючи в навчальному закладі. Психологічний комфорт - важливий фактор.

Зазначу також терміни, коли потрібно займатися питанням вибору. Це краще робити максимально заздалегідь. Топові університети звертають увагу на успішність студента не тільки в атестаті, але дивляться динаміку за останні 3 роки навчання. Тому працювати над знаннями і оцінками потрібно як мінімум з 9-го класу. Середній бал для вступу не повинен бути нижче 9,5 (по 12 бальній системі). Наприклад, Університет Брістоля розглядає документи тих, у кого середній бал не менше 10.

Перевагою буде, звичайно ж, участь в олімпіадах з профільного предмету, роботи в Малій академії наук, будь-які інші академічний змагання.

Другий важливий критерій, на який ми дивимося, - це рівень володіння англійською мовою. Мінімальний рівень - це IELTS 5.5.

University of Bristol2 900 compressor

Ірина Кузьменко, Unimind:

Ксенія, давайте перейдемо до питання підготовки для вступу на магістратуру. На відміну від бакалаврату, де студенти не можуть подаватися після закінчення нашої школи, в магістратурі ситуація інша. Наші дипломи бакалавра приймаються британськими університетами.

Разом з тим, розмовляючи зі студентами, який надійшли безпосередньо, ми відзначаємо, що всі говорять про складності навчання, складності адаптації. Адже навіть маючи достатній рівень володіння англійською мовою, перший час складно сприймати предмети англійською, перебудуватися на новий формат навчання. Плюс зміна способу життя, новий побут - це часто призводить до того, що на початку навчання студенти «провалюються» по успішності. Тому підготовчі програми, на наш погляд, це більш ефективний шлях для успішного навчання.

Ксенія Краюшкина, Kaplan Pathways:

Так все вірно. Ще додам, що є категорія студентів, які хочуть змінити спеціальність. Наприклад, студент отримав диплом бакалавра по праву, а хоче вступати на магістратуру з математики. Більшість університетів такий перехід не вітають і навряд чи візьмуть студента.

Тому шлях через програму підготовки - це можливість зробити перекваліфікацію. Програма Pre-Masters в даному випадку допоможе студенту отримати знання в новій сфері.

Для студентів з профільним дипломом, як сказано раніше, Pre-Masters підготує до нового освітнього середовища, дасть термінологію англійською мовою, підніме англійську до необхідного рівня.

Ірина Кузьменко, Unimind:

Якщо тривалість програми Foundation фіксована, 1 рік, то тривалість Pre-Masters варіює від триместру до року. Як абітурієнтові зрозуміти, скільки ж йому потрібно вчитися для того, щоб стати повноцінним кандидатом на вступ на магістратуру в такі виші як Глазго, Йорк, Бірмінгем?

Ксенія Краюшкина, Kaplan Pathways:

Ми орієнтуємося на рівень англійської мови. Мінімальний, з яким можна вступати на Pre-Masters - IELTS 5.5.

З цим можна працювати і тривалість програми в такому випадку буде 2 семестри - з вересня по липень. Або більш інтенсивна програма, яка починається в січні і закінчується в липні. У деяких університетах є Accelerated Program, прискорена програма з березня по серпень. Тривалість залежить від рівня англійської та загальної успішності абітурієнта.

Ірина Кузьменко, Unimind:

Яка вартість програм Foundation та Pre-Masters?

Ксенія Краюшкина, Kaplan Pathways:

Вартість залежить від університету та напрямку навчання. Гуманітарні напрями підготовки трохи дешевше, ніж інженерні.

Мінімальна вартість Foundation і Pre-Masters - 16 000 фунтів за програму. Ми завжди готові підтримати академічно сильних абітурієнтів і пропонуємо scholarships, одноразові знижки на навчання. Якщо студент добре вчиться на підготовці і показує хорошу успішність, може під час вступу до університету отримати progression scholarship.

UK University of Liverpool International College 02 900 compressor

Ірина Кузьменко, Unimind:

Який бюджет на все навчання?

Ксенія Краюшкина, Kaplan Pathways:

Вартість програми Foundation від 16 000 ф.ст. навчання. Як говорили раніше, деякі студенти можуть розраховувати на знижку до 3 000 ф.ст.

У UKVI (британської державної служби, яка регулює візові питання, пов'язані з навчанням) є свій розрахунок внеакадеміческой витрат (проживання, харчування тощо), який залежить від розташування університету. Ця сума, наприклад, в Лондоні вище, ніж в іншому місті. Мінімальна сума 11 000 фунтів за 9 місяців. Таким чином, мінімальний бюджет на рік навчання - 27 000 ф.ст.

Ірина Кузьменко, Unimind:

У вас є як кампусні університети, так і міські, кампуси яких знаходяться в різних частинах міста. Розкажіть про резиденціях, в яких живуть студенти.

Ксенія Краюшкина, Kaplan Pathways:

У нас є різні резиденції в різних університетах. Головна перевага резиденцій Kaplan в тому, що всіх одномісне розміщення.

Є кімнати, в яких є кухня. В інших резиденціях кухня загального користування.

Розташування резиденцій також відрізняється - є в пішої доступності. У деяких, зокрема, у великих містах як Лондон, студенти можуть добиратися на навчання з гуртожитку на транспорті до 30 хвилин. У Ноттінгемі резиденція знаходиться зовсім поруч з навчальними корпусами.

UK University of Nottingham 02 900 compressor

Ірина Кузьменко, Unimind:

Резюмуючи інформацію про розташування, зазначу, що програми підготовки Kaplan проводяться як безпосередньо на базі університетів, так і в лондонському коледжі Kaplan. Перерахуйте, будь ласка, де який тип програм пропонується.

Ксенія Краюшкина, Kaplan Pathways:

Якщо ми говоримо про університети групи Russell, то більшість з них буде мати коледж, розташований безпосередньо на базі університету. Важливо, що при кампусні розміщенні студенти програм підготовки мають доступ до всієї інфраструктури університету (лабораторії, бібліотеки, спорт та ін.), Що дозволяє відразу ж інтегруватися в життя вишу і стати частиною студентського співтовариства.

Наприклад, в Університеті Глазго Kaplan International College знаходиться на кампусі. До вступу в Університет Брістоля можна готуватися як на кампусі в Брістолі, так і в лондонському коледжі Kaplan. Багато студентів бачать в цьому перевага, адже вони можуть повчитися і в Лондоні, і в іншому місті Британії, в даному випадку в Брістолі.

Університет Йорк - підготовка на кампусі. Університет Ліверпуля - також на кампусі. У них приголомшлива нова будівля, дуже сучасна. Вважається одним з найкрасивіших коледжів, де проводиться підготовка.

Бірмінгем - підготовка до цього ВУЗу тільки через коледж Kaplan в Лондоні.

Коледж підготовки у Університету Ноттінгема знаходиться через дорогу від самого університету.

Queen Mary University of London - підготовка ведеться через лондонський коледж Kaplan.

Ірина Кузьменко, Unimind:

Про програмами ми все проговорили, спасибі. Питання, який зараз всіх хвилює, це питання карантину, коронавируса і того, що чекати далі. Які можливі сценарії навчання у вересні ви розглядаєте? Де зараз вчаться поточні студенти?

Ксенія Краюшкина, Kaplan Pathways:

Британія дуже зацікавлена ​​в тому, щоб освітній процес йшов в нормальному режимі і робить все для цього. Освіта - одна з істотних статей доходу бюджету держави.

На даний момент нічого не припиняється, набір студентів йде і старт вересневого семестру планується.

Поточні студенти, які почали навчання в березні і квітні, вчаться в он-лайн режимі. Kaplan розробив онлайн портал, на якому працюють студенти. У стандартному графіку ведуться лекції, здаються домашні роботи. Всілякі експериментальні роботи проводяться також онлайн, в режимі 3-D моделювання.

Частина студентів залишилася в Великобританії. Рівень медицини в країні дуже високий, у всіх студентів є страховки. У разі хвороби, вони зможуть скористатися страховкою і отримати медичну допомогу. Частина студентів поїхали додому і продовжують своє навчання в онлайн режимі.

Що стосується вересня, поки що ніхто не може прогнозувати розвиток подій. Але ще є 4 місяці і ми всі сподіваємося, що ситуація стабілізується і студенти зможуть почати навчання в очному режимі. Якщо ж так не станеться, вересневий семестр розпочнеться онлайн з подальшим переходом в очний режим, як тільки це дозволить ситуація.

Ми рекомендуємо студентам не відкладати навчання, а, навіть в форматі онлайн, якщо він буде на момент старту, починати вчитися.

Запрошуємо на консультацію относительно вступления в університети Великобритании:
+38 097 797 35 79
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Unimind, 15 років досвіду в сфері освіти за кордоном

Для консультации по этому вопросу - заполните, пожалуйста, форму ниже:

Read 221 times Last modified on П'ятниця, 20 серпня 2021 10:07

Блог. Виші Великобританії