Четвер, 29 липня 2021 17:14

UniTalk. Навчання в Канаді із Kwantlen Polytechnic University (KPU), Ванкувер

Навчання в Канаді з Kwantlen Polytechnic University (KPU), Ванкувер Навчання в Канаді з Kwantlen Polytechnic University (KPU), Ванкувер

Інтерв'ю із Златою Трефіловою, координатором по набору студентів канадського політехнічного університету Kwantlen Polytechnic University.

Злата Трефілова, Kwantlen Polytechnic University:

Ми - Квантленській Політехнічний Університет. Ми - єдиний політехнічний університет Канади. Є інші політехнічні інститути, коледжі. Ми саме університет.

Коли ми говоримо політехнічний, що ми маємо на увазі. У Канаді це означає, що в даному навчальному закладі студентам дають практичні знання. Тобто крім навчальних занять в класах, у студентів будуть можливості використовувати ті знання і теорію, які вони вивчили, на практиці. Це відбувається перед тим, як студенти закінчать університет, під час навчання.

Коли студенти випускаються, незалежно від програми - сертифікат, дворічні або чотирирічні програми, вони починають пошук роботи. На інтерв'ю зазвичай запитують, що з того, що зазначено в резюме, студент вміє робити. Наші студенти, студенти Kwantlen Polytechnic University, можуть підтвердити свої навички.

Интервью с канадским Kwantlen Polytechnic University

Ірина Кузьменко, Unimind:

Розкажіть про переваги навчання в Канаді в Квантленском Політехнічному Університеті.

Злата Трефілова, Kwantlen Polytechnic University:

По-перше, варто відзначити наше розташування. Відразу зазначу, що жоден університет в Ванкувері не знаходиться в даунтауні. Є виші, розташовані ближче до даунтауна, є більш віддалені.

У нас, в Kwantlen Polytechnic University, п'ять кампусів. Іноземні студенти найчастіше навчаються на трьох із цих п'яти кампусів. Ці три кампуса знаходяться в 25-40 хвилинах їзди від даунтауна на метро. Через те, що ми знаходимося в деякому віддаленні від центрального району, знайти житло студентам набагато простіше і його вартість більш-менш прийнятна. Коли я була студентом, для мене було важливо жити там же, де я вчуся. У студентів Квантленского Політехнічного Університету така можливість також є.

Друге - на базі нашого університету знаходиться школа дизайну. Це один з факультетів Kwantlen Polytechnic University, Wilson School of Design. У 2019 наша школа дизайну була визнана однією з кращих шкіл дизайну за версією журналу Business of Fashion Magazine. Це цікаве галузеве видання. На цьому факультеті ми пропонуємо сім програм: пост-бакалавраская програма (для тих, у кого вже є ступінь бакалавра), дипломні програми, програми сертифіката і програми бакалавра. Студенти, які навчаються в Wilson School of Design, - дуже цікаві люди. У нас такий мікс з іноземних і місцевих студентів. Я вважаю, що школа дизайну - це перлина KPU.

У нас маленькі класи. Ті професора, які читають лекції, вони ж перевіряють домашні завдання. Це все базовий рівень якісного політехнічної освіти.

Те, що я хочу відзначити, що Kwantlen Polytechnic University працює з більш ніж 40 навчальними закладами по всьому світу. І наші студенти можуть поїхати з обміну до університетів на один або два семестри. І це дуже цікавий досвід! Студенти по обміну платять ту ж вартість, що і в Kwantlen Polytechnic University, а ми порівняно доступний за вартістю університет Канади. Рік навчання коштує 22 000 - 25 000 канадських доларів.

І за цю ж вартість навчання можна поїхати в Японію чи Німеччину, або країни Латинської Америки. Ті студенти, які їздили в рамках програм обміну, із задоволенням діляться своїм досвідом. І я б дуже хотіла, щоб студенти з нашого регіону також брали участь в таких програмах, які дуже збагачують студентський досвід і дають багато можливостей.

Kwantlen Polytechnic University Langley Campus

Ірина Кузьменко, Unimind:

Злата, розкажіть, будь ласка, про переваги навчання саме в Ванкувері. Для багатьох наших студентів більш зрозумілий регіон Торонто і провінція Онтаріо. Ванкувер розташований трохи далі.

Злата Трефілова, Kwantlen Polytechnic University:

Я прожила в Торонто шість років. До цього я жила два роки в Ванкувері. Зараз же я знову повернулася до Ванкувера. Абсолютно два різних міста. Людям, які люблять метушню великого міста, нічне життя - це Торонто. Ванкувер - це місто, де ти пізнаєш дзен :-) Це місто, де дотримано баланс між роботою та особистим життям. Ванкувер - це місто для спорту і активного відпочинку. Навіть якщо ви не спортсмен, ви захочете бути спортсменом в Ванкувері. Хайкинг, велосипеди, ролики, плавання, лижі - це все поруч і в практично крокової доступності. Ванкувер оточений горами, в 20 хвилинах їзди від даунтауна. Туди можна поїхати для різних активних занять. Проїхавши 2 години від даунтауна, ми потрапляємо в знаменитий гірськолижний курорт Уістлер, в якому в 2010 році проводилися Олімпійські ігри.

У Ванкувері приголомшливий клімат, тут немає мінуса і морозів. Взимку у нас +6 і може йти дощ. Але немає снігу і немає сильного вітру, як в Торонто. У тих рідкісних випадках, коли в Ванкувері випадає трохи снігу, все зупиняється, університети закриті, ніхто нікуди не йде. Коли в Торонто були величезні замети, ми все одно пробиралися на навчання. Тут у Ванкувері такого немає.

Ванкувер розташований близько до кордону з США. Один з наших кампусів, розташованих в Річмонді, знаходиться в 40 хвилинах до кордону і можна через 4 години бути в Сіетлі, через 2 години робити шопінг в аутлетах Америки.

Ванкувер - це відмінний від Торонто місто. І місто для інших людей. Але він точно сподобається всім батькам студентів.

Kwantlen Polytechnic University Surrey Campus Student Life

Ірина Кузьменко, Unimind:

Злата, ви згадали про школу дизайну. Розкажіть, які ще є факультети в Kwantlen Polytechnic University. І які програми найпопулярніші серед студентів з нашого регіону.

Злата Трефілова, Kwantlen Polytechnic University:

Школа дизайну, школа бізнесу, факультет наук (Science and Horticulture). Ще є два - це англійська мова і trades. Trades не підходить іноземним студентам, це короткі програми, вони не можуть після оформити work permit.

Це досить стандартний набір факультетів стандартного університету в Канаді.

Програми, які є в Квантленському Політехнічному Університеті. Багато студентів їдуть на кримінологію (є диплом, є бакалавр), і це одна з програм, на якій є co-op (можливість працювати під час навчання в Канаді). У нас є програма з журналістики. Бачу, що попит на неї зростає, сюди подаються все більше абітурієнтів. Я розмовляла з одним студентом, який подавався на журналістику і питала, чому він вибрав цей напрямок. Зараз такий час, коли медіа говорить багато всього і медіа з усіх боків. І майбутньому студенту хочеться доносити свою правду в майбутньому. А є хлопці, які хочуть бути блогерами, їм подобається писати. А журналістика - це те місце, де тебе навчать писати. Creative Writing - це програма, де студентів навчають красиво писати.

Природно, популярні програми, пов'язані з інформаційними технологіями. У нас є сертифікат, диплом і бакалавр, диплом і бакалавр є з можливістю практики co-op.

Нова програма, яку ми нещодавно перезапустили - це пост-бакалаврська програма з HR- менеджменту. Ця програма була заповнена в перші три місяці після анонса набору. І є ще бакалаврат по HR- менеджменту. За прогнозами фахівців по роботі з персоналом будуть потрібні в майбутньому.

Звичайно, популярні програми, пов'язані з бізнесом, фінансовим обліком.

Я завжди кажу студентам, що яку б ви не вибрали програму, намагайтеся пройти практику і чудово, якщо в програмі є co-op. І намагайтеся пройти цю практику. Якщо ви не знаєте, на яку програму йти, вибирайте ту, де є co-op.

У студентів під час навчання на рівні бакалавра є можливість взяти minors. У KPU є основний напрямок, на якому ви вчитеся (наприклад, HR- менеджмент), а є додатковий напрямок minor. Цьому напрямку також приділяється багато уваги, але трохи менше, ніж основному. Такий підхід дає можливість вийти з університету різнобічною та цікавою людиною з масою можливостей, ідей і знань, і кар'єрних перспектив. Тому не все залежить від програми, на яку ви підете, а то, як ви будете цим користуватися, поки вчитися

Kwantlen Polytechnic University Fashion and Design

Ірина Кузьменко, Unimind:

Злата, ви згадали кілька типів програм - диплом, сертифікат, бакалавр і пост-бакалаврські програми. Розкажіть, будь ласка, про відмінності між цими програмами.

Злата Трефілова, Kwantlen Polytechnic University:

На програми сертифіката, диплома і бакалаврату можуть подавати документи ті абітурієнти, які закінчили школу.

Також є програми пост-бакалаврського рівня. На неї надходять тільки ті, у кого є ступінь бакалавра. У деяких випадках при відсутності диплома бакалавра, але наявності істотного досвіду роботи абітурієнт може бути прийнятий на навчання.

Дуже часто програми пост-бакалаврського рівня використовуються для того, щоб поміняти рід своєї діяльності. Наприклад, є людина, яка 10 років тому навчався і після цього працював в сфері IT. Зараз він хоче працювати в сфері HR. Ми дивимося на досвід, на попередній диплом і потенційно можемо прийняти такого студента.

І найвища ступінь, що є в Kwantlen Polytechnic University, це Graduate Diploma. Для вступу туди теж потрібен бакалаврат.

Kwantlen Polytechnic University Campus Civic Plaza study

Ірина Кузьменко, Unimind:

Злата, розкажіть докладніше, на яких програмах є практична складова co-op.

Злата Трефілова, Kwantlen Polytechnic University:

Програми з co-op - це програми, в яких передбачається можливість студенту працювати протягом одного семестру в той час, як він ще вчиться. Це не означає, що студент вчитиметься вранці і бігти працювати ввечері, це означає, що один семестр він буде повноцінно працювати.

Чи не на всіх програмах є co-op. І на тих програмах, де є co-op, студенту не обов'язково проходити практику, якщо він з якихось причин не хоче це робити.

Для того, щоб потрапити на co-op, потрібно закрити певну кількість кредитів з предметів, мати хороший середній бал. Якщо студент погано вчиться, він не зможе проходити практику. І ще студенту потрібно отримати направлення від департаменту, який курує co-op. Подаватися на co-op дуже легко, вам допомагають знайти вакансії, але студент сам повинен пройти інтерв'ю. Це відмінний досвід попрактикуватися проходити інтерв'ю, тому що після закінчення університету або коледжу, незалежно від того, що ти закінчив і які в тебе оцінки, інтерв'ю - це завжди стрес. І поки ви навчаєтесь у Kwantlen Polytechnic University, ви можете це практикувати, а також отримати допомогу і пораду про те, як проходити співбесіду, як відповідати на питання, як доопрацювати резюме.

90% програм co-op у Kwantlen Polytechnic University є на факультеті бізнесу. Вони є в Accounting, Entrepreneurial Leadership, Human Resources Management, Marketing Management. Є дві програми в сфері IT, програми в Operations and Supply Chain Management, Public Relations. На факультеті наук і мистецтв є co-op в Criminology, Computer Aided Design and Drafting, Environmental Protection Technology. Інформацію про актуальні програмах з co-op дивіться на сайті Kwantlen Polytechnic University.

Kwantlen Polytechnic University Surrey Campus library

Ірина Кузьменко, Unimind:

Питання від наших читачів - який бюджет витрат на один рік навчання? Скільки сплачувати за проживання та ін.?

Злата Трефілова, Kwantlen Polytechnic University:

Дана інформація також доступна на сайті Kwantlen Polytechnic University. Коли студент вчиться у нас, він платить за ту кількість кредитів, на яке він зареєструвався. У нас немає фіксованої вартості навчання за семестр і рік.

У рік неповний робочий день студента буде виходити в діапазоні 22 000 - 25 000 канадських доларів. Вартість проживання буде залежати від потреб студента. Хтось хоче знімати кімнату в квартирі, хтось вибирає приймаючу сім'ю, хтось кімнату в резиденції. Вартість оренди кімнати в квартирі буде коштувати близько 600 канадських доларів на місяць, резиденція 800 канадських доларів і дорожче, квартира 1 600 - 1 800 канадських доларів на місяць. Зараз ціни трошки впали, так як через карантин студентів менше.

Студентам потрібно буде платити за книжки. У нас багато предметів, де книг немає, все в електронному форматі. Книги в Канаді дуже дорогі. В середньому комплект підручників може коштувати близько 300 канадських доларів в семестр. Найчастіше студенти купують книги у студентів старших курсів.

Якщо резюмувати, в рік варто орієнтуватися на бюджет в розмірі 40 000 канадських доларів.

Kwantlen Polytechnic University Surrey Campus inside view

Ірина Кузьменко, Unimind:

Ще одне запитання від читачів - які є програми в Квантленском Політехнічному Університеті для тих, у кого є диплом бакалавра?

Злата Трефілова, Kwantlen Polytechnic University:

Студент може вступити на такі програми як Operations and Supply Chain Management, Human Resources Management, Technical Management and Services (ця програма тільки для тих, у кого бакалавр в сфері IT), Technical Apparel (програма по дизайну). Вступні вимоги по кожній програмі розписані на сайті університету. Десь приймальна комісія буде дивитися середній бал, десь досить диплома бакалавра і відповідного рівня англійської мови.

Вступ не можу сказати, що складний. Студенту потрібно детально вивчити всі вступні вимоги і співвіднести зі своїм дипломом, рівнем мови і середнім балом. Якщо, наприклад, у студента немає достатнього середнього бала, але є істотний досвід роботи, його також можуть розглянути. Якщо середній бал недостатній і досвіду немає, то, можливо, обрана програма вам не підходить і можна знайти іншу програму.

Ірина Кузьменко, Unimind:

В якому форматі студенти навчатимуться у вересні в Kwantlen Polytechnic University? Чи буде в січні очне навчання?

Злата Трефілова, Kwantlen Polytechnic University:

Про січень поки що не знаємо. У вересні 60% всіх курсів Квантленського Політехнічного Університету будуть проходити на кампусі, 25% будуть проходити в гібридному форматі (частково онлайн, частково на кампусі, це здебільшого стосується програм, де є лабораторні роботи), 15% буде повністю онлайн.

Всі програми рівня пост-бакалавра будуть 100% онлайн.

Якщо все піде далі, як зараз (рівень вакцинації, кількість хворих і тих, що видужали), то січень 2022, швидше за все, на 100% буде в оффлайн, очному, режимі.

Запрошуємо на консультацію щодо вибору програми і надходженню в Kwantlen Polytechnic University:
+38 097 797 35 79
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Unimind, 15 років досвіду в сфері освіти за кордоном

 

Для консультации по этому вопросу - заполните, пожалуйста, форму ниже:

Read 213 times

Блог. Виші Великобританії