Четвер, 29 липня 2021 16:55

UniTalk Навчання в Канаді. Підприємництво та інновації в Ryerson University

Навчання в Канаді. Університети Канади. Ryerson University. Університет Раєрсона Навчання в Канаді. Університети Канади. Ryerson University. Університет Раєрсона

Інтерв'ю з Оленою Хабібулліною, регіональним менеджером по набору студентів в підготовчий коледж для іноземних студентів при канадському університеті Ryerson University.

У квітні 2021 року американське рейтингове видання US News опублікувало рейтинг країн, який складається щорічно багато років поспіль. Канада в цьому році виявилася на першому місці. Канада щороку в числі лідерів рейтингу, цього року країна посіла 1-е місце з 78 країн світу.

У цьому рейтингу країни оцінювалися по 76 параметрам, серед яких якість життя, соціальна захищеність, відкритість для ведення бізнесу, можливості для підприємництва. Це те, що приваблює до Канади міжнародних студентів, підприємців, інвесторів і міжнародний бізнес.

Canada flag parlament

Олена Хабібулліна, Ryerson University:

Я сама працюю і живу в Торонто, і на собі відчую те, що Канада має високу якість життя. Я приїхала в Канаду в зрілому віці і теж була міжнародним студентом. Багато цікавих моментів, які пропонує сама Канада і такі ВНЗ, як Університет Раєрсона.

Якщо ми говоримо про Ryerson University, то розташування - це одне з визначальних якостей цього університету. Університет Раєрсона знаходиться в самому центрі Торонто. Тут більше можливостей в плані роботи, налагодження контактів в професійній сфері. Це важливо, особливо для іноземних студентів.

Раєрсон входить в топ-10 канадських університетів широкого профілю по задоволеності студентів згідно з відомого видання Maclean's Magazine. Обов'язково подивіться ці рейтинги, коли вибираєте університет в Канаді. Наш ВНЗ входить в 2% кращих світових університетів.

Саме основне, навіть більш важливе, ніж рейтинги, це те, що 93% програм включають в себе робочий компонент. Це може бути co-op (робочий семестр під час навчання). Цей досвід буде вагомим в майбутньому резюме випускника. Багато студентів в період стажування знаходять майбутнього роботодавця. Саме так трапилося зі мною. Я теж була co-op студентом і працювала потім в компанії більше 7 років. Це стажування допомогла мені знайти роботу і визначитися в Канаді. Ще раз підкреслю, що в Ryerson University практично всі програми включають в себе co-op або інший робочий компонент.

UniTalk Обучение в Канаде. Предпринимательство и инновации в Ryerson University

Ірина Кузьменко, Unimind:

Я хотіла б перейти до питання інновацій та підприємництва в Університеті Раєрсон. У чому це проявлено і що це означає для наших студентів.

Олена Хабібулліна, Ryerson University:

Хороша тема насправді. Підприємництво в Канаді підтримується. І рейтинги, які згадувалися раніше, це підтверджують. Що робить уряд Канади в цій сфері. У країні є відома програма інкубаторів в Канаді. І в Раєрсон знаходиться найкращий в світі університетський інкубатор DMZ. Він існує з 2010 року, створив вже близько 4000 робочих місць в Канаді. Студенти, стартапи та бізнеси отримують фінансування під проекти. Фінансування йде від державних структур і приватних інвесторів. Які приходять на цей майданчик і відбирають кращі проекти.

Правильне питання, що це означає для наших студентів. Будучи студентом будь-якого напрямку в Ryerson University, навіть не обов'язково бізнес-напрямку, якщо є бажання, ініціатива отримати нові навички, можна брати участь в інкубаторах. У нас на кампусі їх 10. І кожен інкубатор відповідає за різну індустрію. Наприклад, є fashion-інкубатор. У нас навіть є свій greenhouse, де вирощуються овочі і фрукти прямо на кампусі університету.

Тут можна обрости потрібними зв'язками, беручи участь в цих програмах. Не обов'язково створювати свій проект. Можна, наприклад, допомогти своєму колезі по парті розвинути його проект, якщо у вас є певні навички (маркетинг, бухгалтерія, навички проектного менеджменту та т.п.). Студенти отримують наставництво і менторство від практикуючих професіоналів, а також фінансування від реальних інвесторів.

Ryerson University view

Ірина Кузьменко, Unimind:

Це дуже важливо для студентів, у яких є бажання і прагнення розвиватися і розвивати власний стартап. Олена, скажіть, будь ласка, які програми в Раєрсон по бізнесу, підприємництву найбільш популярні в цілому, і серед студентів з країн СНД.

Олена Хабібулліна, Ryerson University:

Бізнес програми дуже популярні завдяки фактам, які названі раніше, - бізнес-інкубатори і середовище, в якому підтримуються починання студентів в тому числі. Якщо ви підете на будь-який бізнес-напрямок, будь то маркетинг, ви відчуєте це.

У нас є популярна програма Law in Business, право в бізнесі. Програма на стику двох спеціалізацій. Студенти отримують колосальний досвід, зв'язки і вихід на реальних роботодавців.

Я хочу відзначити ще кілька цікавих програм. Одна з цікавих, особливо в Торонто, це Real Estate Management. Особливо зараз, це дуже популярно, тут будується безліч об'єктів і затребувані фахівці, які вміють управляти нерухомістю, розуміють, як її оцінювати, позиціонувати на ринку і так далі.

Є цікава програма з психології для тих, кому цікава ця сфера. Це одна з найсильніших програм в країні. Вона відзначена багатьма нагородами і галузевими асоціаціями.

Дуже популярна програма в сфері захисту навколишнього середовища і розвитку міст (Environment and Urban Sustainability). Тут студенти знаходять работу не тільки в приватних організаціях, а й державних структурах. У Північній Америці цьому питанню приділяється велика увага.

І ще цікава програма міжнародна економіка та фінанси. Хотілося б її також відзначити, так як поєднання міжнародної економіки та фінансів зустрічається не часто. Це, по-перше. А по-друге, університет знаходиться близько до фінансового району Торонто. У тому числі через це з нами працюють такі класні роботодавці як Toronto Stock Exchange, PWC, Deloitte і інші.

Ірина Кузьменко, Unimind:

Давайте поговоримо про те, як вступити на ці програми. Що потрібно випускнику української школи, щоб стати студентом 1-го курсу університету Раєрсона?

Олена Хабібулліна, Ryerson University:

Для міжнародних студентів був створений Ryerson University International College. Він проводить програму міжнародного першого року навчання, де іноземному студентові надається підтримка.

По-перше, вимоги для вступу на програму міжнародного року нижче, ніж для тих абітурієнтів, які йдуть в загальному потоці. За вартістю виходить те ж саме. І по тривалості програми виходить однаково. Студенти бакалаврату навчаються 4 роки. І якщо ви робите через Ryerson University International College, ви будете перебувати на кампусі університету.

Для студентів з України потрібно мати мінімальний бал 8 по чотирьом академічним предметів. І тільки єдина програма - міжнародна економіка та фінанси - вимагає 10 балів з математики. Бувають студенти, які мріють про цю сферу, економіку і фінанси, але математика у них не дотягує. Тоді в коледжі можна додати в перший рік навчання додатковий курс математики.

У чому ще перевага першого міжнародного року. У тому, що класи менше, ніж на основній програмі. Ви вчитеся в класі до 30-35 чоловік. Викладачі Раєрсона ведуть всю програму. Після закінчення програми студенти переходять на 2-й рік навчання.

Коли студенти вчаться при коледжі, вони знаходяться в Університеті Раєрсона, викладачі з Раєрсона, студенти мають доступ до всієї інфраструктури - тренажерних залів, басейну, більше 80 клубам, інкубаторам, про які ми говорили. Все на кампусі доступно для студента.

Ryerson University students

Ірина Кузьменко, Unimind:

Резюмуючи, студент вчиться на підготовчій програмі, при цьому він повністю занурюється в життя університету, інтегрується зі студентами університету. Вхід в нову академічну середу для нього набагато м'якший, ніж якби він вступав безпосередньо із загальним потоком.

Олена, скажіть, будь ласка, дана програма починається тільки у вересні або є інші дати старту?

Олена Хабібулліна, Ryerson University:

Починати навчання можна три рази в рік: ми приймаємо студентів в травні, вересні, січні. Я свого часу вчилася з січня. Є студенти, які не встигають, як вийшло зі мною свого часу. Програма нічим не відрізняється в різні інтейкі. Після закінчення програми студент переходить на 2-й курс університету без будь-яких перерв, так як вона повністю адаптована з університетським розкладом.

Важливо відзначити, що в перший рік у студента буде замість двох семестрів три семестри. Чим це важливо - під час першого року вам потрібно пройти 10 предметів. І програма в Ryerson University International College побудована таким чином, що дані 10 предметів розподіляються на 3 семестри. Це трохи полегшує навантаження на студента.

Ірина Кузьменко, Unimind:

Олена, яка вартість навчання?

Олена Хабібулліна, Ryerson University:

Вартість навчання 29 140 канадських доларів на рік. На другому, третьому і четвертому році навчання вартість приблизно така ж.

Не забувайте, що це бакалаврат, якісна освіта, яку ви отримуєте на все життя. Це популярне місто Канади, популярна провінція Канади, центр Торонто, відомий виш - це все потрібно враховувати, коли ви дивитеся на вартість.

Якщо нас дивляться люди, які цікавляться іншими країнами, я б хотіла зазначити, що навчання в Канаді буде дешевше, ніж в інших англомовних країнах.

Часто задається питання про стипендії - канадські ВНЗ рідко дають стипендії. У нашому вузі є стипендія на травень, залишилося кілька на вересень. Це знижка 2500 канадських доларів для студентів з високими оцінками. Ми відбираємо найактивніших, академічно сильних студентів. Якщо зазвичай ми приймаємо з оцінками 8 з 12, то у тих, хто претендує на стипендію, оцінки повинні бути на 10% вище.

Ірина Кузьменко, Unimind:

Ми отримали питання про те, оцінки з яких предметів важливі для університету. Важливий загальний середній бал або оцінки з окремих предметів?

Олена Хабібулліна, Ryerson University:

Якщо ви йдете в загальному потоці, вимоги вище і університет буде дивитися на профільні предмети. Перевага вступу через Ryerson University International College в тому, що ми дивимося більш лояльно. Ми враховуємо найкращі оцінки за чотирма академічними предметами. Академічними предметами, звичайно, не буде вважатися музика, праця, фізкультура і т.п. Але наша приймальна комісія буде дивитися на ваші кращі оцінки. Якщо раптом студент не проходить по академічної успішності до нас, є можливість пройти Foundation курс. Він складається з 8 місяців, 2 семестри. Це нульовий рівень - студент спочатку йде на нього, а потім на перший рік навчання. Необхідність в такій програмі трапляється не часто у студентів з країн СНД, зазвичай вони вступають до міжнародного першого року відразу.

Ryerson University inside

Ірина Кузьменко, Unimind:

Хочу задати питання, яке хвилює багатьох. У зв'язку з пандемією, що зараз відбувається в Канаді, і які прогнози, як буде розвиватися ситуація в вересні?

Олена Хабібулліна, Ryerson University:

Багато питань задається в цій сфері. Ми поки чекаємо самі, як ситуація буде розвиватися. Готуємося до різних сценаріїв - очне навчання, онлайн, гібридний формат. Онлайн навчання в будь-якому випадку залишиться. Тому що навіть якщо студенти вже зможуть вчитися в класах, знайдуться ті студенти, для яких буде не зовсім комфортно приїхати на навчання в Канаду. Вони зможуть продовжити навчання онлайн.

Що стосується очного навчання в класі. Ми до нього готові. І наші викладачі, академічний відділ, студентський відділ - ми все готуємося до офлайну. Або до гібридного формату. Як тільки у нас буде інформація, як це буде виглядати, ми відразу ж оголосимо. Наскільки я знаю, ще жоден виш провінції Онтаріо точно не сказав, як студенти навчатимуться у вересні. Чекаємо і, швидше за все, ближче до червня ми отримаємо рішення про формат навчання.

Ірина Кузьменко, Unimind:

Скажіть, Олена, як проходило навчання онлайн в попередній період, на скільки воно було ефективним? Чи є фідбек від студентів?

Олена Хабібулліна, Ryerson University:

У нас є студенти, які поступили на січневий інтейк, також у нас є партнерський ВНЗ в Британській Колумбії, вони теж набирали студентів і у вересні, і січні. Так ось за статистикою студентів з країн СНД на вересень було навіть більше в минулому році, ніж в попередні роки.

Зі свого боку, зауважу, що завжди знайдуться люди, які сумніваються в онлайн форматі і думають про те, щоб відкласти навчання. Але ось які розмови ведуться в Канаді серед роботодавців. Коли студент буде шукати роботу, вас обов'язково запитають, чим ви займалися в ковідний рік, що ви робили в цей час. Готуйтеся до цього питання. І для тих, хто нічим не займався і чекав, коли ковід пройде, це буде негативним фактором. Тому що покаже студента не в кращому світлі.

Тут, в Канаді, люблять ініціативних людей. Я, коли переїхала до Канади, дуже багато працювала, я так багато не працювала в своїй країні. Тому ініціатива і працездатність - це плюс, майте це на увазі. Не відкладайте в довгу шухляду. Студентам потрібно вчитися 4 роки. І рано чи пізно студенту доведеться приїхати в Канаду. І краще це зробити раніше. І тоді ви будете, як кажуть в Канаді ahead of the game. Ви будете «попереду планети всієї», тому що ви почали раніше, ви придбали знання раніше, ви обростаєте зв'язками, нехай навіть в онлайн форматі. Ви на ринку праці будете більш привабливими.

Ірина Кузьменко, Unimind:

Розкажіть, Олена, про проживання студентів.

Олена Хабібулліна, Ryerson University:

У нас є кілька варіантів резиденцій, ми їх оновлюємо зараз на нашому сайті. У нас є три резиденції, які знаходяться в Торонто. Це порівняно дороге місто, і варіантом більш бюджетного проживання можуть стати сім'ї. До речі, сім'ї досить часто вибирають, в тому числі студенти з СНД. На своєму прикладі - я теж жила в родині близько року, коли була міжнародним студентом. Варіанти резиденцій дуже різні. Наприклад, у нас є Parkside резиденція у вигляді готелю, всього в 5-ти хвилинах ходьби від самого ВНЗ.

Запрошуємо на консультацію про навчання в Канаді та вступу до Університету Раєрсона:
+38 097 797 35 79
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Unimind, 15 років досвіду в сфері освіти за кордоном

Для консультации по этому вопросу - заполните, пожалуйста, форму ниже:

Read 245 times

Блог. Виші Великобританії