UniTalk Навчання в Канаді. Вступ до Simon Fraser University (SFU)

Учеба в Канаде в Университете Саймона Фрейзера. Simon Fraser University Учеба в Канаде в Университете Саймона Фрейзера. Simon Fraser University

Інтерв'ю з Ажарою Каукєновою, випускницею Simon Fraser University (SFU), регіональним менеджером міжнародного коледжу Fraser International College (FIC). Інтерв'ю записано у листопаді 2021 року.

Ми поговорили з Ажарою про навчання в Канаді , її досвід міжнародного студента в Канаді, особливості навчання в Simon Fraser University, а також про те, як українському випускнику вступити до Університету Саймона Фрейзера.

Навчання в Канаді. Переваги Ванкувера

Переваги Simon Fraser University

Популярні факультети та спеціальності Університету Саймона Фрейзера

Стажування в Simon Fraser University

Вступ до Університету Саймона Фрейзера. Коледж Fraser International College

Вартість навчання у SFU

Рекомендації студентам, які планують навчання в Канаді

Ажара Каукенова, Fraser International College (FIC):

Я приїхала до Ванкувер, до Канади, 12 років тому. І справді не планувала залишатися. Збиралася здобути освіту в Канаді та поїхати до Європи отримувати магістратуру. Але закохалася у це місто одразу ж. І після цього було складно їхати.

Хочу сказати, що зараз добре, що багато інформації є. Наприклад, 10 років тому ніхто не говорив про можливість залишитися в Канаді, отримати робочу візу. Зараз є багато джерел, де є ця інформація, багато людей, які можуть запитати. Здорово, що студенти можуть працювати під час навчання в Канаді. Раніше студенту треба було подаватись, і, лише отримавши добро, можна було працювати. Наразі переваг дуже багато.

UniTalk Учеба в Канаде в Simon Fraser University

Ірина Кузьменко, Unimind:

Ажара, моє перше питання, яке я хотіла б поставити, не про університет, а про Ванкувер і провінцію Британська Колумбія. Для багатьох Канада – це Торонто, східна частина. А наш університет Simon Fraser знаходиться у Ванкувері. Ви вже сказали, що приїхали та закохалися у це місто. Розкажіть, чому він вас так надихнув. І чому іноземним студентам варто навчати у Ванкувері і що в ньому привабливе.

Ажара Каукенова, Fraser International College (FIC):

Напевно, розповім свою історію. Я колись робила список того, чому я закохалася у Ванкувер.

Тут шикарна природа. Я сама родом із Казахстану. У Казахстані є курорти з гарними лісами та озерами, і Ванкувер з його горами нагадував мені будинок. Плюс океан. І це все поєднується, тут справді дуже добре.

Погода дуже тепла, гарний клімат. Тут снігу практично немає. Якщо хтось нудьгує за снігом, можна поїхати в гори, які тут поряд.

Є елементарні речі – наприклад, можна пити воду з крана. Тут чиста вода. Дуже добре розвинений транспорт. Все зроблено для людей.

Ці всі, начебто, незначні речі складаються і неможливо одним словом описати, чому тобі тут так добре. І тут ти відчуваєш себе вдома.


Читайте про Університет Саймона Фрейзера в каталозі університетів Канади >>>


Ірина Кузьменко, Unimind:

Ванкувер за багатьма рейтингами входить до трійки або п'ятірки найкращих міст для життя.

Ажара Каукенова, Fraser International College (FIC):

Так, ця інформація доступна в Інтернеті. Можна подивитися, що Ванкувер дійсно входить у топ-три та топ-п'ять міст світу.

Якщо дивитись Канаду глобально, Канада безпечна країна, за якістю життя займає перше місце. Після отримання освіти входить до трійки найкращих країн світу. І, звичайно, багато студентів приїжджають сюди, щоб здобути якісну освіту, яка цінується, а надалі знайти хорошу та перспективну роботу.

Simon Fraser University sust energy

Ірина Кузьменко, Unimind:

Давайте перейдемо до питання, чому варто вибрати Університет Саймона Фрейзера. Згідно з авторитетним рейтингом Maclean's у категорії Canada's best Comprehensive universities 2022 Університет Саймона Фрейзера займає 1-е місце. ВНЗ цієї категорії проводять значний обсяг науково-дослідної роботи і в них представлений широкий спектр програм на рівні бакалаврату, магістратури, а також професійні ступені.

Ажара Каукенова, Fraser International College (FIC):

Журнал Maclean's – це достовірне видання, яке існує багато років у Канаді. Видання Maclean's ділить університети Канади на три категорії. Цікавий факт, що Simon Fraser University займає 1-е місце у категорії Comprehensive universities протягом 13-ти років з 14 років існування рейтингу.

Comprehensive означає, що в університеті є всі програми бакалаврату, магістратури, докторантури. І університет вкладає велику кількість коштів на різні дослідження. Наприклад, нещодавно я говорила зі студенткою SFU про те, чому вона обрала саме цей університет Канади. Вона сказала, що натрапила на статтю про екологічні продукти, екосистеми, те, що викладається на Faculty of Environment в SFU. І вона вирішила, що хоче вчитися у цьому університеті. Цікаво, що студенти читають таку інформацію. Тобто професор, який написав статтю, якою користуються університети у всьому світі, викладає у SFU. Це важливо відзначити, що викладацький Університет Саймона Фрейзера – це люди, які досягли висот у своїй ніші.

Ірина Кузьменко, Unimind:

SFU входить до топ-10 університетів Канади за рейтингом The Times.

Ажара Каукенова, Fraser International College (FIC):

Так, тим, кому важливі рейтинги, зазначу, що SFU входить до 1% найкращих світових університетів. Окремі факультети та спеціальності відзначені у рейтингах. Наприклад, психологія, інженерна школа, школа бізнесу – ці програми займають дуже хороші позиції в рейтингах.

Найважливіше, що я хотіла б відзначити, це гнучкість. Коли ми приймаємо студентів у Fraser International College (FIC) у 17-18 років ми розуміємо, як складно в цьому віці зробити остаточний вибір за майбутньою професією. Тому що багато інформації довкола, щось радять батьки, про щось говорять однолітки. Хлопці запитують про те, яка найпопулярніша професія. Але ж потрібно також виходити зі своїх здібностей та знань. Якщо, наприклад, ти не дуже товаришуєш з математикою, то вчитися на інженера або на комп'ютерних науках буде дуже складно. І що ми пропонуємо. На першому році дуже важливо обрати факультет.Наприклад, студент вибирає школу бізнесу та вивчає певні обов'язкові предмети. Також студент має можливість взяти на вибір елективні (elective) предмети. Наприклад, студент може взяти кінезіологію, фізику, психологію або інші предмети, що його цікавлять. І потім, на другому та третьому курсі навчання, можна зробити додаткову концентрацію (concentration), спеціальність. Або зробити дві основні спеціальності. Це те, що мені здається важливим донести майбутнім студентам. Що є можливість розвинути знання та навички у різних сферах, у тих, де вам цікаво.


Читайте про Університет Саймона Фрейзера в каталозі університетів Канади >>>


Ірина Кузьменко, Unimind:

Так, дуже часто буває, коли у випускників шкіл є певні стереотипи щодо тієї чи іншої спеціальності. І коли вони починають вчитися, розуміють, що це їм не дуже підходить. Особливо це стосується програм з бізнесу, економіки. В економіці дуже багато математики, а часто у наших студентів інші очікування.

Ажара Каукенова, Fraser International College (FIC):

Багато студентів зараз розглядають програми з маркетингу. Здобути освіту з маркетингу можна двома способами. Наприклад, піти через школу бізнесу або Faculty of Communication, Art, Technology. І в першому, і в другому випадку можна отримати диплом і працювати у сфері маркетингу. Але для когось важливо отримати диплом бакалавра школи бізнесу. А для когось важливою є мета стати маркетологом.

Це те, що мені подобалося і подобається в Університеті Саймона Фрейзерабезліч можливостей, в яких кожен студент може знайти свій шлях.

Simon Fraser University clubs 900 compressor

Ірина Кузьменко, Unimind:

Ажара, які популярні факультети та спеціальності в Simon Fraser University серед студентів з країн СНД?

Ажара Каукенова, Fraser International College (FIC):

Завжди були популярними серед наших студентів програми з бізнесу, школа бізнесу. Також комп'ютерні науки, інженерні спеціальності.

Але минулий рік, рік пандемії показав, що психологія та психологи дуже затребувані. Зараз ми бачимо, що йде великий запит факультет Art and Social Sciences, саме вибираючи психологію.

Також зараз багато хто хоче піклуватися про навколишнє середовище та обирає Faculty of Environment. Багато студентів, які навчалися або навчаються на цьому факультеті, проходили стажування за межами Канади. Наприклад, один студент проходив стажування у Кенії.

Особливо зазначу, що студенти Simon Fraser University можуть проходитистажування як у Канаді, так і за межами країни. Тривалість стажування – від 4-х до 12 місяців. Стажування дуже важливі, це цікава тема, якій можна присвятити окремий ефір)

Ірина Кузьменко, Unimind:

Якщо ми вже торкнулися питання стажувань, розкажіть, Ажара, будь ласка, на яких програмах бувають стажування, як вони виглядають.

Ажара Каукенова, Fraser International College (FIC):

З великим задоволенням відзначу, що у SFU є стажування на всіх програмах. У нас в університеті 8 факультетів, понад 150 різних програм. Неважливо, яку програму вибере студент - чи то філософія, біоінженерія, комп'ютерна інженерія, чи щось дуже специфічне - студент може знайти стажування на кожній програмі. Студент може податись на стажування, починаючи з другого курсу.Тому що перший рік це загальноосвітня програма. Мета стажування – це робота зі спеціальності, здобуття релевантного досвіду. Триває стажування від 4-х до 12-ти місяців (3 семестри). Можна пройти одразу поспіль в одній компанії. Або можна пройти частинами, наприклад, 4 місяці в одній компанії, потім знову вчитися, потім знову стажування, і знову вчитися. Студент може проходити стажування. Є деякі студенти, які, наприклад, кажуть, що вони влаштувалися у KPMG, навчаючись у школі бізнесу. І вони пройшли стажування цілий рік. І після закінчення стажування їх керівник пропонує залишитися в компанії, працюючи до 20 години на тиждень до закінчення навчання. А після закінчення вузу стати співробітником на повний робочий день.

Зазначу, що під час стажування студент не платить за навчання. Під час стажування студент отримує заробітну плату. Навряд чи ці кошти вдасться використати для оплати навчання, але студент отримує досвід роботи, рекомендації та зв'язку.

Читайте рекомендації студентам, які планують навчання в Канаді >>>

Ірина Кузьменко, Unimind:

Ажара, розкажіть, будь ласка, про вступ до SFU.

Ажара Каукенова, Fraser International College (FIC):

У нас є два шляхи для майбутніх студентів. Або прямий вступ до університету. Або через Fraser International College (FIC). Програми FIC ведуть до 2-го курсу в Університеті Саймона Фрейзера. Це не додатковий рік, і студенту не потрібно вчитися більше, він нічого не втрачає.

Розглянемо приклад абітурієнтки, яка хоче вчитися на психолога. Вона подає документи до FIC та отримує лист-зарахування відразу на 4 роки: 1 рік на інтегрованій програмі підготовки до FIC та 3 роки навчання до &lt ; strong>SFU. Стандартна тривалість програм бакалаврату в університеті SFU – 4 роки.

При поданні документів через FIC студент отримує відповідь через 48 годин, це 2 робочі дні. У студента немає стресу очікування на рішення вузу, яке може прийматися набагато довше.

Ми приймаємо студентів на січень, май та сентябрь. В основному, звичайно, всі наші студенти приїжджають на сентябрь і в деяких випадках ідуть на січень чи май. Це може залежати від рівня володіння англійською або, наприклад, взяли перерву у зв'язку з пандемією, багато хто чекав, коли відкриються кордони.

Це одне з головних переваг – отримання швидкого зарахування, якщо студент відповідає вимогам для навчального закладу. Якщо студент не проходить за вимогами, він має годину для інших дій.

Ми працюємо з SFU вже 15 років, я сама пройшла цей шлях через FIC. І велика перевага, яку я можу відзначити, це спільнота. Це спільнота та підтримка . Особливо коли ти міжнародний студент, це дуже важливо. Коли ти приїжджаєш один, тобі 17-18 років, нікого не знаєш, іноді буває складно адаптуватися. І з нашого боку, якщо ви подали заявку на вересень наступного року, то, починаючи з лютого, ми створюємо групу в WhatsApp або Telegram. Я створюю групу для російськомовних хлопців, також є група для англомовних. Це ваш вибір вступати до цієї групи чи ні. Але студенти можуть познайомитися та потоваришувати ще до початку занять. Ми проводимо drop-in сесії щотижня для батьків та студентів, у яких можна поставити свої запитання. Є такі, які щотижня ставлять запитання, є ті, хто питає один раз. Це все до початку навчання.

Після того, як студент приїхав і почав навчання в Канаді, у нас є інші команди співробітників, які піклуються про студентів. Це академічні радники, student experience команда, яка допомагає волонтерством, різними заходами. Є технічні спеціалісти. У нас є психологи, яких студент може звернутися. У кожній точці контакту, будь то вчитель, радник, психолог, студент отримає пораду та підтримку.

Зазначу, що у Канаді немає суворої субординації між студентом та вчителем, багато викладачів вважають за краще, щоб до них зверталися на ім'я. Будь-який студент може підійти до викладача як під час класу, так і в office hours, коли вчитель може пояснити студенту якийсь матеріал.

Ще є важливий момент, про який я говорю завжди. Якщо ви плануєте надходити на вересень , подавайте заявку якомога раніше. Коли ви отримуєте лист про зарахування, будь ласка, забронюйте кімнату в резиденції. Тому що у нас із жовтня місця у резиденції відкриті. Якщо ви подаватиметеся в лютому чи березні, швидше за все, місць вже не буде. Тому я завжди наголошую на важливості ранньої подачі, якщо ви хочете жити в резиденції.  

Ірина Кузьменко, Unimind:

Ажара, скажіть, які потрібні оцінки і який рівень англійської для надходження до Simon Fraser University.

Ажара Каукенова, Fraser International College (FIC):

Перше, що потрібно, - це табелі за 9-й та 10-й класи та виписка поточних оцінок за 11-й клас. Коли абітурієнт отримає атестат наприкінці навчального року, його також потрібно буде надати.

Залежно від програми всі оцінки як мінімум мають бути 9. Важливо мати високі оцінки з профільних академічних предметів. Якщо, наприклад, абітурієнт подається на інженерну програму, вимоги до оцінок з таких предметів як фізика, математика буде набагато вищою.

Щодо англійської мови, звичайно ж, чим вищий рівень, тим краще. Я рекомендую IELTS 6.0-6.5. Але якщо менше, нічого страшного. Ви можете подати заявку з англійською IELTS 5.5. Якщо ви подаєте заздалегідь, у вас є час до весни для того, щоб підтягнути і перекласти іспит з англійської ще раз. Ми можемо запропонувати студенту скласти наш внутрішній тест, його можна складати лише один раз. Це всі деталі, які варто обговорювати у кожному конкретному випадку.


Читайте рекомендації студентам, які планують навчання в Канаді >>>


Ірина Кузьменко, Unimind:

Розкажіть, будь ласка, Ажара, про вартість у коледжі FIC та університеті SFU.

Ажара Каукенова, Fraser International College (FIC):

Гарне питання. Ціна однакова. Є невелика різниця в 100-200 доларів за рахунок кредитної системи навчання в Канаді. За перший рік навчання в Канаді студенти повинні взяти 30 кредитів. Для розуміння кожен предмет – це приблизно 3 кредити. Але деякі предмети 4 кредити.

Хочу зазначити, що всі предмети, які викладаються у FIC та SFU однакові. І навіть усі викладачі ті самі. Різниця – класи набагато менші. У нас студенти навчаються по 35 осіб, що допомагає міжнародному студенту адаптуватися до навчання набагато швидше.

Вартість навчання – 33000 канадських доларів. Додатково оплачується проживання, харчування, медичне страхування, студентські збори кожного семестру. Вартість навчання не обов'язково сплачуватиме одразу. Коли ви отримуєте лист про зарахування, вам потрібно сплатити депозит у розмірі близько 15 000-17 000 канадських доларів. Після цього можна оплачувати кожен семестр залежно від того, скільки предметів ви братимете.

Зазвичай при вступі на програми бакалаврату в Канаді не видаються стипендії (знижки на навчання). Після, під час навчання, їх можна отримати за високу успішність та активну участь у житті ВНЗ. Минулого року партнерству FIC та SFU було 15 років. У зв'язку із чим ми зараз даємо невеликі стипендії. Це називається Entrance Scholarships. На вересень ми маємо знижку 10% від вартості навчання. Для отримання стипендії студент має пройти інтерв'ю. Таких стипендій обмежена кількість.

І якщо цікавить навчання зі стартом у січні чи травні, є можливість отримання стипендії у розмірі 3 500 канадських доларів.

Абітурієнт, який отримує лист про зарахування та стипендію, має 10 днів для ухвалення остаточного рішення.

Simon Fraser University view 900 compressor

Ірина Кузьменко, Unimind:

Ажара, хочу запитати вас, як колишню студентку, що було найскладнішим, що найбільше запам'ятовується, коли ви приїхали на навчання до Канади?

Ажара Каукенова, Fraser International College (FIC):

Найскладніше - це мова та планування. Це нормальне явище, коли ми приїжджаємо в іншу країну і потрібно слухати лекції та проходити предмети не рідною мовою, і це може бути складно. Але це треба сприйняти як факт. І над мовою потрібно працювати до від'їзду на навчання до Канади і після.

Чому я говорю про планування. У канадській системі ти береш певні предмети. І ти сам створюєш свій розклад. Якщо ти правильно не плануєш, то не зможеш бути ефективним.

Наприклад, ти у понеділок береш одну річ. І ти навчаєшся лише 4 години. Це не так як у нас, коли студент вже має розклад занять з 8.00 до 14.00 або 15.00. Тут у тебе ранкові, обідні чи вечірні класи, і ти сам створюєш розклад. Після навчання я йшла до бібліотеки, розуміючи, що мені треба зробити. Але я не мала чіткого планування. Наприклад, у понеділок я навчаю параграф 3 з 80-ї по 120-ю сторінки, тобто. мені потрібно прочитати 40 сторінок. Якби були одразу такі чіткі цілі, було б набагато легше. Начебто ти цілий день провів у бібліотеці, повчився, але не все закінчив. Ось це перше.

Друге – це сім'я та коло спілкування. Коли рідні та близькі перебувають далеко, це непросто. Але саме в цей період я придбала друзів на все життя. Це найцінніше, чим я дуже пишаюся. У FIC усі студенти з різних країн і всі знаходяться приблизно в однаковому положенні, коли потрібно влаштовувати побут та будувати коло спілкування. На даний момент у нас у FIC навчаються студенти з 78 різних країн. І це можливість отримати досвід та дізнатися про різні культури, що дуже збагачує.

Наприклад, два тижні тому я приїхала з Мексики. Я їздила на весілля друзів, з якими я познайомилася тут, у FIC. Це було традиційне весілля та колосальний культурний досвід.

Неважливо де ти перебуватимеш, у тебе практично скрізь є друзі. Наприклад, ти поїхав до ОАЕ, і ти можеш зателефонувати друзям та попросити показати місто або зустрітися.

Ірина Кузьменко, Unimind:

Які головні три поради ви дали б тим студентам, які планують навчання в Канаді.

Ажара Каукенова, Fraser International College (FIC):

Гарне питання. Зазвичай я ставлю нашим студентам. Але особисто для себе я відповіла б так. Перше -не треба переживати. Просто треба робити. Не треба стресувати. Якщо важко, краще робити. Якщо не зрозуміло, просто спитати. Не треба накручувати собі в голові, що раптом це буде не зручно чи не так, раптом це дурне питання і що вони скажуть.

Друге – пробувати все. Пробувати в тому плані, що якщо ти не знаєш, що таке волонтерство, або що за новий предмет, питай, пробуй. Можливостей дуже багато. Просто потрібно бути відкритим усім цим можливостям.

І третє – працювати. Чи не з першого семестру, а з другого. У моєму випадку я почала лише з другого року, але це теж нормально. Але я іноді думаю, що, можна було розпочати раніше) Робота включає волонтерство, часткову зайнятість, стажування. Коли ви все це проходите, ви отримуєте досвід і в кінці вам буде набагато легше.

Ірина Кузьменко, Unimind:

У зв'язку з пандемією як зараз навчаються студенти?

Ажара Каукенова, Fraser International College (FIC):

Це зараз цікавить абсолютно всіх. Минулий рік у нас був онлайн. Починаючи з вересня, у нас заняття проходять як онлайн, так і очно. Наступного року, у січні, ми також пропонуємо заняття у двох форматах: очно та онлайн.

Онлайн варіант навчання у нас є у двох форматах: синхронно та асинхронно. Синхронно – це жива трансляція з викладачем та з усіма студентами. Асинхронно – коли викладач надсилає запис лекції, а потім зустрічається зі студентом у зручний час.

Ми дуже хочемо, щоб усі студенти приїхали. Студенти мають приїхати за два тижні та пройти карантин, якщо студент не вакцинований. Якщо студента вакциновано, то карантин не потрібен, студент може відвідувати класи. Усі ці питання ми покриваємо у різних вебінарах перед від'їздом студента. Також ми маємо спеціальну команду, яка допомагає студенту з цими питаннями.

Коли вже студент зареєстрований на навчання, ми надсилаємо різну інформацію, проводимо вебінари. Наприклад, наступний вебінар буде про Ванкувер. Тиждень тому ми робили по факультетах SFU, де представник кожного факультету розповідав про програми.

Якщо слухачі нашого ефіру цікавляться певним факультетом, ми можемо організувати зустріч зі студентом, який там навчається.

Якщо ви навчаєтесь у 9-му або 10-му класі, рекомендую вам приїхати подивитися Університет та Ванкувер. Це можна зробити на літніх канікулах. Я із задоволенням організую вам тур по кампусу SFU.

Приглашаем на консультацию по учебе в Канаде и поступлении в Университет Саймона Фрейзера:
+38 097 797 35 79
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Unimind, 15 років досвіду у сфері освіти за кордоном 

Для консультації з цього питання - заповніть, будь ласка, форму нижче:

Read 50 times

Блог. Виші Великобританії