Четвер, 29 липня 2021 16:25

10 корисних звичок для іноземних студентів від канадського Simon Fraser University

Канадський університет Simon Fraser University Канадський університет Simon Fraser University

Навчання за кордоном - це важливий і захоплюючий досвід. Студенти, які пройшли всі етапи від пошуку навчального закладу, зарахування, отримання заповітного оффера, візової процедури до бронювання проживання, страховок, авіаперельоту, відчувають хвилювання перед найважливішим - стартом навчання за кордоном.

Ажара Каукенова, регіональний менеджер підготовчого коледжу Fraser International College при канадському університеті Simon Fraser, люб'язно поділилася рекомендаціями для майбутніх студентів. Які допоможуть їм успішно і гармонійно влитися в навчання і сформувати новий образ життя в Канаді.

Simon Fraser University view 900 compressor

1. Комунікації і налагодження контактів

Перший час після приїзду - найскладніший. І студенту важливо починати формувати нове коло друзів і знайомих, щоб разом пройти адаптаційний період. Навіть коли все навколо здається чужим і незнайомим. Обов'язково відвідуйте заходи, які організовані в університеті - це можуть бути клуби за інтересами, тематичні вечірки і багато іншого. Поговоріть з Student Advisor, якщо вам складно розібратися з організаційними питаннями.

2. Долайте мовний бар'єр

Як правило, по приїзду, багато студентів переживають через рівень володіння англійською мовами. Більш того, навколо себе вони чути мова як носіїв мови, так і таких же іноземних студентів. Це нормально, якщо в перший час вам може бути складно зрозуміти кого-то або хтось не розумітиме вас. Практика, зберігайте позитивний настрій і вже зовсім скоро ви звикнете до нового середовища і будете в ній себе комфортно почувати.

3. Будьте організовані

Якби банально це не звучало, але вивчайте практики тайм менеджменту і дотримуйтеся їх. Щотижня плануйте свій наступний тиждень. Фіксуйте події, які не можна перенести або скасувати в календарі (наприклад, лекції або проектні заняття в університеті), а також враховуйте події, з гнучким терміном виконання (підготовка до іспиту або закупівля продуктів на тиждень). Обов'язково записуйте важливу інформацію і фіксуйте дедлайни.

4. Знайдіть свою ефективну навчальну методику

Всі ми різні - комусь зручно робити записи в смартфоні або комп'ютері, для кого-то обов'язкова зошит і ручка. Хтось веде списки to do, у кого-то все завдання внесені в гугл-календар. Є жайворонки, а є сови. Незалежно від того, як саме ви звикли вчитися, є кілька рекомендацій, які підійдуть кожному:

 • Визначайте і фіксуйте пріоритети на місяць / тиждень / день.
 • Обов'язково складіть розклад, щоб ви бачили, що заплановано і де є віконця для нових завдань.
 • Під час навчання усуньте всі відволікаючі фактори (поставте телефон на беззвучний режим, вимкніть повідомлення на комп'ютері).
 • Займайтеся невеликими відрізками, робіть перерви під час навчання.
 • Будьте реалістичні у своїх очікуваннях. Ще нікому не вдавалося вивчити складну тему за одну ніч. 

Simon Fraser University habits of international students

5. Робіть нотатки

Це корисна звичка, яка допоможе вам не тільки в навчанні, але і в подальшій кар'єрі. Записуйте основні тези під час лекцій, після важливих зустрічей, під час групової роботи. Це допомагає виділити головне і повернутися до нього при підготовці до здачі іспиту або проекту.

6. Ні мультизадачности 

Займайтеся рішенням однієї задачі в певний проміжок часу. Не намагайтеся робити все відразу. Перемикання з одного завдання на інше істотно знижує ефективність навчання.

7. Сформуйте коло одногрупників, з якими ви зможете вчитися

Спілкування зі своїми одногрупниками - це можливість практикувати англійську, розвивати комунікаційні навички, не боятися бути незрозумілим. Ви з друзями можете допомогти один одному впоратися з прокрастинація і підтримати під час підготовки до складних іспитів.

8. Сон

Це здається банальним, але повноцінний сон - це запорука гарного самопочуття, активної роботи мозку, поліпшення пам'яті і зменшення тривожності. І ще 8-ми годинний сон істотно знижує ризик захворювань. 

9. Бути в моменті, практикувати усвідомленість

Будьте в моменті і завжди пам'ятайте, що і навіщо ви робите. Метання між завданнями без планування - це шлях до пропущених дедлайнів і необхідності надолужувати згаяне, постійного стресу і тривоги.

10. Практикуйте подяку

Уміння виносити уроки з кожної ситуації і бути вдячним кожної ситуації - це хороший навик. Він вчить бути більш стійкими в емоційному плані, тренує здатність ясно мислити і діяти навіть у складній ситуації. 

Simon Fraser University habits of international students apps

Список мобільних додатків, які можуть допомогти студенту в організації навчального процесу та позанавчальних завдань і планів:

 1. SFU Snap - створений студентами Університету Simon Fraser, SFU snap надає студентам інформацію, яка їм необхідна, щоб легко планувати свою діяльність. Сервіс надає доступ до персональної інформації, включаючи розклад курсів, іспити і майбутні завдання
 2. SFU vault - 50 ГБ вільного місця для зберігання і доступ до своїх файлів з будь-якого настільного або мобільного пристрою з сховищем SFU.
 3. SparkNotes - додаток для завантаження навчальних посібників
 4. Any.Do - додаток для організації списку справ і менеджера завдань.
 5. Asana - додаток для управління проектами. У ньому також зручно планувати завдання з різних сфер - навчання, особисті справи.
 6. Grammarly - онлайн-сервіс на основі штучного інтелекту, який допомагає писати тексти англійською мовою.
 7. Evernote - додаток для зберігання заміток. У ньому зручно записувати важливі думки, фото- або аудіофайли. Які після можна розподілити як завдання в одному з програми для планування.
 8. Canva - веб-сервіс для створення графічних зображень.
 9. Survey Monkey - веб-сервіс для проведення онлайн опитувань.
 10. LinkedIn - соціальна мережа для пошуку і встановлення ділових контактів.

Simon Fraser University - один з кращих канадських університетів, незмінно входять в топ-10 ВНЗ Канади. Університет відомий високими стандартами в викладанні точних дисциплін, а також підтримкою студентського підприємництва. Для іноземних студентів на базі університету працює підготовчий коледж Fraser International College, в якому можна пройти підготовку до вступу на популярні програми: бізнес адміністрування, економіка, комунікації, дизайн і технології, комп'ютерні та інженерні науки та ін.

Отримати консультацію щодо вибору спеціальності і вступу в Simon Fraser University - в компанії Unimind:
+38 097 797 35 79
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Unimind, 15 років досвіду в сфері освіти за кордоном

Для консультации по этому вопросу - заполните, пожалуйста, форму ниже:

Read 187 times

Блог. Виші Великобританії