Вівторок, 21 вересня 2021 13:01

UniTalk Навчання в Нідерландах. Інтерв'ю зі студенткою Hanze University of Applied Sciences

Навчання в Нідерландах. Hanze University of Applied Sciences, Університет Ханзе Навчання в Нідерландах. Hanze University of Applied Sciences, Університет Ханзе

У прямому ефірі інстаграм Unimind ми поговорили з Дарією Загородньої, студенткою 4-го курсу університету Hanze University of Applied Sciences за фахом International business, студентським Амбасадор від України Hanze international student team. Інтерв'ю записано в вересні 2021. 

Чому студенти обирають навчання в Нідерландах:

  • Можливість навчатися в державних університетах Європи англійською мовою. У порівнянні з іншими європейськими країнами така можливість навчання англійською мовою представлена ​​в Нідерландах найбільш повно.
  • Порівняно доступна вартість навчання в Нідерландах. При тому, що якість програм високе, університети Голландії перебувають на високих позиціях в світових і європейських рейтингах.

Дарія Загородня, Hanze University of Applied Sciences:

Хочу додати з приводу мови. Тут не тільки пропонуються програми англійською мовою. Студенти ж не тільки вчаться. Тут англійською люди говорять в повсякденному житті, 90% населення Нідерландів говорять англійською. Студент не відчуває себе відсторонено від життя. У порівнянні з іншими європейськими країнами, де важливо знати державну мову.

UniTalk Hanze University Groningen. Учеба в Нидерландах

Ірина Кузьменко, Unimind:

Важливо відзначити, що після закінчення навчання студенти мають можливість легально залишитись в Нідерландах для пошуку роботи.

Навчаючись в Нідерландах, студенти можуть брати участь в європейських студентських програмах обміну. Що збагачує досвід, відкриває возможности для навчання в других странах, стажування в других странах. В університеті Ханзе є програми, до складу яких включено рік навчання по обміну або стажування.

І саме важливе, Нідерланди - це країна з високим рівнем життя и соціальними стандартами. Країна з розвиненою економікою, яка требует кваліфікованих кадрів. І випускники університетів Голландії за перспективними спеціальностями затребувані на ринку праці.

Дарія Загородня, Hanze University of Applied Sciences:

Я хочу сказати, що полюбила Голландію всім серцем. Тут дуже легко адаптуватися як іноземцю. Ти не відчуваєш себе відстороненим, виключеним, люди завжди тобі допоможуть, все розкажуть і покажуть. Якщо будуть бачити, що ти намагаєшся, ще тепліше до тебе буде ставитися. Тобто дуже легко інтегруватися. Це правда, що рівень освіти тут дуже високий. Є думка, що рівень освіти в Нідерландах порівняно з британським, тільки тут набагато дешевше

Ірина Кузьменко, Unimind:

Важливо відзначити, які типи навчальних закладів є в Нідерландах. Є дослідницькі університети та університети прикладних наук. Дослідницькі університети проводять програми рівня бакалаврату, магістратури та докторантури, тут проводиться наукова діяльність. 

Завдання університетів прикладних наук - підготувати студента до ринку праці. Тут не буде великої кількості програм на наукомістких дисциплінами, що не буде наукової роботи, мінімальна кількість програм магістратури. Але після закінчення університету прикладних наук Нідерландів студент матиме всі необхідні знання і навички для пошуку роботи і розуміння того, як функціонує ринок праці в Нідерландах.

Дарія Загородня, Hanze University of Applied Sciences:

Я додам, що протягом самої програми студенти вже залучені в різні стажування. Наприклад, я вивчаю міжнародний бізнес в Hanze на програмі бакалаврату. І у мене в моїй програмі дві обов'язкові стажування - на третьому і четвертому курсі. Тобто після закінчення бакалаврату у мене буде досвід роботи в двох компаніях. Це добре з тієї позиції, що студент розуміє, що йому подобається, а що ні. Адже часто буває, що студент навчається, випускається, і розуміє, що це не те, що йому потрібно. Коли є стажування, це якнайшвидше зрозуміти для себе. І, при необхідності, вибрати, можливо, іншу спеціалізацію.

Hanze University Minerva Academy 2

Ірина Кузьменко, Unimind:

Дарія, я хотіла б вас запитати про те, як ви бачите переваги навчання в університеті Hanze, чим він залучає студентів з-за кордону і з України зокрема?

Дарія Загородня, Hanze University of Applied Sciences:

Я поділюся своїм особистим досвідом, чому я вибрала саме Hanze. Я розумію, що я люблю самостійну роботу - готуватися до іспитів, займатися в бібліотеці, читати, щоб мене ніхто не чіпав. Разом з цим я розумію, що для успішної кар'єрної реалізації потрібно вміти працювати з людьми, вміти працювати в команді, з людьми з різними характерами, культурою і національностями. Якраз під час навчання в Ханзе ти вчишся працювати з людьми, так як багато групових проектів, багато практичних завдань - можна брати участь в проектах для реальних компаній. Тобто вже є щось для CV. Те, що я говорила раніше, в Ханзе є можливість проходити стажування в різних країнах. Наприклад, на 3-му курсі я проходила стажування в Берліні. Це international experience - і в Голландії пожити, і в Німеччині. І у всіх студентів є така можливість. Також, в залежності від програми, звичайно, всі студенти можуть поїхати на семестр з обміну в університет-партнер Hanze. До речі, я зараз перебуваю в Швейцарії, у мене півроку з обміну.

Коли ти вибираєш програму на бакалавраті, ти ніколи не знаєш, чи підійде вона тобі на 100%. Але в будь-якому випадку у тебе буде великий життєвий досвід, досвід життя і навчання в різних країнах. Я вважаю, це дуже здорово. Великий плюс Ханзе також в тому, що ти можеш вчитися, коли тобі 17 років. Для мене це було дуже важливо. Тому що в багатьох університетах, які я розглядала як варіанти, куди вступати, в них можна почати навчання в 18 років. А мені було 17 і мені вже дуже хотілося кудись поїхати вчитися.

Ірина Кузьменко, Unimind:

Дарія, скажіть, які програми представлені в університеті Hanze. І які напрями популярні серед студентів з країн СНД і України?

Дарія Загородня, Hanze University of Applied Sciences:

Програма, яку я вивчаю, міжнародний бізнес, це одна з найпопулярніших в Ханзе. Тут багато студентів з різних країн. З цієї ж сфери - International Communication, міжнародні комунікації, а також Marketing Management. Є курс фізіотерапії англійською, дизайн. Але мені здається, що бізнес-спеціальності найпопулярніші.

Hanze University Main Campus

Ірина Кузьменко, Unimind:

Дарія, розкажіть, будь ласка, про студентське життя. Гронінген - це студентське місто, в якому знаходяться декілька навчальних закладів. При населенні близько 300 000 на Гронінгені істотна частина жителів - це студенти.

Розкажіть, чим студенти займаються у вільний час, скільки цього вільного часу і як вам взагалі живеться в Гронінгені.

Дарія Загородня, Hanze University of Applied Sciences:

Гронінген - це місто, в яке ти закохуєшся. Я навіть не знаю, як це пояснити :)

Він дуже затишний. Начебто ти думаєш, що це маленьке місто, що там можна робити, там нудно. Але ти приїжджаєш і розумієш, що так, він маленький, компактний, в будь-яке місце можна доїхати на велосипеді за 10-20 хвилин. Але в Гронінгені є абсолютно все, що потрібно. У Гронінгені розташований університет Ханзе, а також дослідницький університет Гронінгена. Чверть населення міста - це студенти. Тут дуже інтернаціональний склад студентів, багато різних активностей. Студентські організації, паби, ресторани, клуби і т.п. Денне і нічне життя б'є ключем, ніколи не нудно, завжди щось відбувається. Коли ти студент, тобі не потрібно досліджувати і знаходити щось, тут все обертається навколо тебе. 

Гронінген - це international hub в Нідерландах. Він вважається кращим студентським містом в Нідерландах. І саме велосипедне місто, тут всі на велосипедах, і без велосипеда відчуваєш себе неповноцінним :) Це дуже зручно і Гронінген комфортний в цьому плані теж.  

Ірина Кузьменко, Unimind:

Дарія, розкажіть про проживання. Де живуть студенти, як далеко резиденції і апартаменти знаходяться від університету Ханзе. Скільки ви часу витрачаєте, щоб доїхати на навчання.

Дарія Загородня, Hanze University of Applied Sciences:

Є різні варіанти, де можна жити. Я на першому курсі жила в студентському гуртожитку від організації, яка займається студентським житлом в Нідерландах. Називається SSH. У них є різні локації по всьому місту. Можна вибрати локацію, яка розташована ближче до вашого будинку. Різні будівлі університету Ханзе розташовані в різних частинах міста. Таким чином, можна жити в студентській резиденції і можна жити тільки на 1-му курсі і тільки 1 рік. У них така філософія, що в перший рік студентам допомагають знайти житло, на наступний рік ви вже можете щось знайти самі. Ви вже знаєте місто, тому дайте можливість першокурсникам теж пожити в резиденції. Можна жити там, а можна через фейсбук або агентство нерухомості зняти кімнату в студентській квартирі. Це набагато дешевше.

Мені на першому курсі було простіше взяти кімнату через SSH, так як на той момент ще не було в доступі стільки інформації і були побоювання щодо квартири. Перед другим курсом я вже знала людей, знала місто, тому мені було легше знайти все самій. І я жила в студентській квартирі, в орендованій кімнаті

Hanze UAS sportcenter 900

Ірина Кузьменко, Unimind:

Дарія, розкажіть про харчування, де студенти їдять. Цікавить перший рік, коли студенти приїжджають і їм потрібно повністю адаптуватися, поміняти звички і налагодити побут.

Дарія Загородня, Hanze University of Applied Sciences:

У всіх гуртожитках, квартирах є кухні і можна собі готувати. Є плити, печі та все необхідне для готування. Коли ти на кампусі, скрізь є їдальні, де можна поїсти. В супермаркетах багато готової продукції, якщо немає часу щось готувати. Це взагалі не проблема для студентів.

Ірина Кузьменко, Unimind:

Розкажіть про те, як швидко ви адаптувалися, було складно?

Дарія Загородня, Hanze University of Applied Sciences:

Є думка, яку мені хтось сказав, і з якою я абсолютно згодна - перші чотири місяці - найскладніші. Саме чотири місяці. Я не знаю чому. Це перший семестр з вересня до нового року. На новий рік ти їдеш додому на канікули і потім приїжджаєш назад.

Зрозуміло, що важко морально, так як це нове середовище. Дома ти просто звик до всього, у тебе є твоє коло спілкування, яке ти збирав роками. Накопичувалися люди, зв'язки, контакти. А потім ти їдеш в іншу країну, ти чужий, ти нікого не знаєш. І коло спілкування, яке збиралося десять років, потрібно заново побудувати за місяці. І, звичайно, це складно. У мене особисто не було так, що я "лізла на стінку" :), але було трохи важко. Адже ти розумієш, що ти один, немає поруч сім'ї, немає людей, які дуже дбають про тебе. Але потім ти звикаєш, збираєш цей, новий вже, коло спілкування, ти знайомишся з новими людьми.

Не треба сидіти вдома в чотирьох стінах і сподіватися, що хтось до тебе постукає і почне з тобою дружити :) Потрібно самому виходити, шукати організації, кола спілкування, самому підходити знайомитись і тоді все буде відмінно і не буде проблем. У Голландії добре те, що якщо ти хочеш з кимось познайомитися, з тобою будуть спілкуватися, не будуть відштовхувати або ігнорувати. Люди допоможуть тобі обов'язково.

Ірина Кузьменко, Unimind:

Дарія, скажіть чи допомагає університет Ханзе першокурсникам адаптуватися. Можливо, через заходи.

Дарія Загородня, Hanze University of Applied Sciences:

Так, в Ханзе є різні студентські організації, в залежності від спеціальності, курсу. Вони теж організовують різні івенти. Найяскравіший приклад - на початку вересня на нашому факультеті Міжнародного бізнесу IBS Union проводить тиждень з різними соціальними активностями (барбекю, пікніки, караоке тощо). І вже за рахунок цих заходів студенти починають спілкуватися, знайомитися. Це дуже допомагає.

Hanze UAS students 900

Ірина Кузьменко, Unimind:

Дарія, скажіть, чим навчання в Нідерландах відрізняється від навчання в Україні.

Дарія Загородня, Hanze University of Applied Sciences:

Всім :) Це складне питання :) Мені здається, що в Голландії і взагалі за кордоном студенти вчать те, що їм потрібно. В Україні, як мені мої друзі розповідали, є багато курсів на їх спеціальностях, які їм просто не потрібні. Фізкультура, філософія або ще щось. За кордоном більш практично і більше продумано.

Коли ти вчишся в Нідерландах, ти зустрічаєш більше іноземців, людей з різних країн. Це неймовірний досвід. Тут навчаються як студенти з Нідерландів, так і Німеччини, Америки, Британії, Франції, зі Східної Європи, країн Прибалтики, Італії, Іспанії - з усього світу. Це настільки розширює твій кругозір! Мені здається, що менталітет голландців такий, що люди насолоджуються життям і сильно на себе не тиснуть.

Вони вчаться в міру своїх сил. Тут немає тиску суспільства, що тобі треба якомога швидше закінчити навчання, щоб знайти роботу; що якщо ти поміняєш спеціальність, то все, що ми будемо друзям говорити, що бабуся скаже). У Голландії з цим простіше - не сподобалася спеціальність, поміняв. Насправді, тут все дуже відрізняється.

Ірина Кузьменко, Unimind:

Дарія, зараз починається період, коли випускники цього року починають займатися питаннями вступу. Я хотіла б вас попросити дати кілька порад тим студентам, які планують навчання в Нідерландах і в університеті Ханзе зокрема.

Дарія Загородня, Hanze University of Applied Sciences:

Мені здається, найважливіша річ при підготовці, то, що допомогло мені найбільше, - інвестувати час в свою англійську. У мене багато друзів, який починали навчання, і вони просто "завалювали" в першому блоці всі іспити не тому що вони не розуміли предмет. А тому що вони не могли вникнути через мовний бар'єр. Зрозуміло, що абітурієнтам потрібно здавати IELTS і готуватися до цього іспиту. Але також добре вчити англійську, не навчаючи його: дивитися фільми з субтитрами, читати книги англійською. Потрібно просто звикнути до мови. Ви просто скажете собі спасибі, коли ви приїдете на навчання в Нідерланди. Це моя головна порада.

Крім англійської, стежте за дедлайнами подачі документів, щоб нічого не пропустити. Читайте як можна більше про свою спеціальність, щоб потім не шкодувати про зроблений вибір. Вивчайте інформацію про курс, про місто, щоб ви розуміли свій вибір. Але все одно рада з англійським - це найголовніше!

Ірина Кузьменко, Unimind:

Питання, яке ми отримали до ефіру, - чи потрібна нідерландська мова. Чи потрібно її починати вчити до від'їзду на навчання в Нідерланди?

Дарія Загородня, Hanze University of Applied Sciences:

Як я говорила раніше, 90% населення Нідерландів володіє англійською ідеально. Немає гострої необхідності вивчати голландську. Не всі студенти, які приїжджають сюди, вчать голландську, так як розуміють, що і з англійською нормально.

Якщо ви хочете в майбутньому залишитися на ПМЖ, то так, мова буде потрібна. Але в цілому немає необхідності вчити голландську до початку навчання, краще сконцентруватися на англійській. Якщо, по приїзду, вам буде цікаво, ви завжди можете записатися на курси голландської, це не проблема зовсім.

У Ханзе при деяких спеціальностях можна вивчати іноземну мову. І можна вибрати голландську. На бізнес-спеціальностях іноземна мова - це обов'язковий курс. Можна взяти німецьку, французьку, іспанську, китайську. А можна взяти голландську і її підтягнути. І коли ти знаходишся в середовищі, ти все одно щось запам'ятаєш. Повторюся, це одне з головних переваг навчання в Нідерландах - то, що з англійською мовою можна нормально жити і вчиться.

Hanze University Main Campus 3

Ірина Кузьменко, Unimind:

Друге питання від наших читачів - чи багато студентів з України вчиться в Hanze.

Дарія Загородня, Hanze University of Applied Sciences:

В Hanze так. За рахунок того, що Ханзе співпрацює з багатьма освітніми агентствами з України, в Україні знають про Ханзе і багато студентів приїжджають. Ну і, звичайно ж, студенти радять іншим людям, тому що тут дійсно добре. Тому так, студентів з України вистачає. Я пам'ятаю, як проходила повз рецепції, побачила там сувеніри з Вінниці.

Хочу сказати, що не бійтеся виїжджати кудись, виходити із зони комфорту. Вчіться за кордоном, це того варто, це неймовірний досвід, який ви можете привезти в Україну і розвивати свою ж країну.

Запрошуємо на консультацію по навчанню в Нідерландах:
+38 097 797 35 79
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Unimind, 15 років досвіду в сфері освіти за кордоном

Для консультации по этому вопросу - заполните, пожалуйста, форму ниже:

Read 581 times Last modified on Вівторок, 21 вересня 2021 13:29

Блог. Виші Великобританії