Четвер, 29 липня 2021 15:22

Популярні спеціальності. Аналітик даних (data analyst) або бізнес-аналітик (business analyst). В чому різниця?

Популярні спеціальності. Аналітик даних (data analyst) або бізнес-аналітик (business analyst) Популярні спеціальності. Аналітик даних (data analyst) або бізнес-аналітик (business analyst)

Яка спеціальність вам підходить - аналітик даних (data analyst) або бізнес-аналітик (business analyst)?

У невеликих організаціях ці посади можуть бути суміщені в одній людині. Однак у великих організаціях часто працюють аналітики даних і бізнес-аналітики, тому важливо розуміти різницю між двома професіями.

Хоча аналітики даних і бізнес-аналітики працюють з даними, основна відмінність полягає в тому, що вони роблять з ними. Бізнес-аналітики використовують дані, щоб допомогти організаціям приймати більш ефективні бізнес-рішення, в той час як аналітики даних більше зацікавлені в зборі та аналізі даних для бізнесу.

«Простіше кажучи, дані - це засіб для бізнес-аналітиків, а дані - кінцева мета для аналітиків», - говорить Мартін Шедлбауер, професор і директор програм в галузі інформації і наук про дані, в тому числі програм магістратури Master of Science in Computer Science і Master of Science in Data Science американського університету Northeastern.

900 northeastern 1

То який шлях кар'єри вам підходить: аналітик даних або бізнес-аналітик? Щоб визначити це, вам необхідно враховувати три фактори: ваш освітній і професійний досвід, інтереси, кар'єрні очікування.

Враховуйте свій попередній освітній і професійний досвід

Бізнес-аналітики та аналітики даних, як правило, мають різну освітню і професійну підготовку, говорить Блейк Ангов, директор з технологічних сервісів рекрутингової компанії LaSalle Network.

Наприклад, бізнес-аналітики (також іноді звані системними аналітиками) зазвичай отримують ступінь бакалавра за спеціальністю бізнес. Вони в основному використовують дані, щоб зробити бізнес-операції більш ефективними. Вони володіють знаннями, але часто не є експертами з різних мов програмування.

«Бізнес-аналітики можуть брати вимоги бізнесу і працювати між бізнесом і технічною командою над розробкою, наприклад, програмного пакета або впровадженням нової CRM-системи», - говорить Ангов.

Аналітики даних, з іншого боку, працюють з великими наборами даних весь час. Їх завдання - виявляти тенденції, готувати матеріал у вигляді графіків і діаграм для прийняття рішення бізнесом. Ці фахівці, як правило, є фахівцями STEM і часто мають вчений ступінь і більш великий досвід роботи в галузі математики, природничих наук, програмування, баз даних, моделювання і прогнозної аналітики.

900 academics undergrad health data science

Враховуйте свої інтереси

Вам подобається працювати з цифрами? Або ви природжений комунікатор, який знайде рішення будь-якої задачі?

За словами Шедлбауера, бізнес-аналітикам подобається працювати в корпоративному світі, і вони більше зацікавлені в пошуку шляхів вирішення проблем. Наприклад, їм може бути доручено досліджувати, організовувати і контролювати впровадження нового робочого процесу. Ці люди часто є природженими комунікаторами - і письмові, і усні навички необхідні, оскільки вони повинні пояснювати технічну складову всім учасникам процесу і бути зрозумілим.

Аналітики даних - це люди, які живуть в світі цифр. Вони зазвичай хороші в таких областях, як статистика і програмування. Будучи власниками і працюючи з базами даних, вони витягують з них інформацію, потрібну бізнесу. За словами Шедлбауера, для аналітиків даних також важливо мати інтерес і глибоке знання галузі, в якій вони працюють.

900 Research Research Areas Data Science July 2017

Подумайте про свою кар'єру

Хоча бізнес-аналітики та аналітики даних мають деякі спільні риси, вони розрізняються по зарплаті і можливого кар'єрного росту.

Оскільки бізнес-аналітики не зобов'язані володіти такими ж глибокими знаннями в області програмування, як аналітики даних, посади початкового рівня платять дещо меншу зарплату, ніж аналітики даних, пояснює Ангов. За даними PayScale, зарплата бізнес-аналітика, який працює в сфері IT, становить в середньому 67 194 долара (ринок США).

«У бізнес-аналітиків, однак, існує певне обмеження з точки зору кар'єрного просування і зарплати», - каже Ангов. «Старші бізнес-аналітики в результаті отримають близько 100 000 доларів».

Для того, щоб перейти до роли аналітика потрібне додаткове навчання та навички.

Аналітики даних, з іншого боку, мають більш високий потенціал заробітку і більше можливостей для кар'єрного зростання, говорить Ангов. Оскільки ці фахівці працюють в основному з базами даних, є можливості для розвитку з придбанням додаткових навичок, таких як вивчення інструментів для роботи з даними R і Python. Крім того, аналітики даних можуть легко перейти на кар'єру розробника або наукову діяльність за наявності наукових ступенів.

Незважаючи на відмінності між аналітиками даних і бізнес-аналітиками, у людей обох професій є багатообіцяюче майбутнє.

«Зараз обидві спеціальності користуються попитом», - каже Ангов. «Робота з даними є важливою зоною зростання для багатьох компаній. І затребуваність у кваліфікованих кадрах велика».

Де можна вивчати спеціальності, пов'язані з аналізом даних:

Університети Великобританії

city university web

Університети США

900 arizona state university tempe

Запрошуємо на консультацію щодо вибору програми і вступу в закордонні університети і коледжі. У співробітників Unimind є успішний досвід зарахування студентів до навчальних закладів США, Канади, Великобританії, Нідерландів:

і багато інших.

Запрошуємо на консультацію щодо вступу в університети за кордоном:
+38 097 797 35 79
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Unimind, 15 років досвіду в сфері освіти за кордоном

Для консультации по этому вопросу - заполните, пожалуйста, форму ниже:

Read 174 times Last modified on Четвер, 30 вересня 2021 10:40

Блог. Виші Великобританії