Четвер, 29 липня 2021 16:37

UniTalk Освіта в США. Вступ до престижного американського університету University of South Florida (USF)

Освіта в США. Вступ до престижного американського університету University of South Florida (USF) Освіта в США. Вступ до престижного американського університету University of South Florida (USF)

Інтерв'ю з Ритою Паркер, співробітником приймальні комісії американського університету Південної Флориди USF. Ми записали інтерв'ю в травні 2020.

University of South Florida - один з найбільших американських вишів. Університет, в якому ведеться наукова діяльність. Незважаючи на те, що USF досить молодий (заснований в 1956 році), він уже завоював репутацію академічно сильного ВНЗ і високі позиції в рейтингах. USF займає 104-е місце в рейтингу національних університетів згідно US News.

Університет знаходиться у Флоріді, займає 9-е з економічного розвитку серед усіх штатів Америки.

Рита Паркер, USF:

Також Флорида знаходиться на 1-му місці в рейтингу штатів для здобуття вищої освіти. Тобто Флорида - це не просто прекрасний штат для життя, з чудовою погодою, прекрасними ландшафтами, можливістю поїхати в Діснейленд, і просто можливістю пожити в теплі цілий рік (27 градусів середня температура). Разом з цим Флорида підсилює свої позиції як місце для здобуття вищої освіти. Це відбувається завдяки двом факторам: доступності навчання та успішності студентів.

Якщо говорити про Університет Південної Флориди, так, ми є молодим університетом. Ми існуємо близько 80 років і за цей час довели, що є одним з перспективних університетів штатів. Зараз University of South Florida офіційно вважається одним з вишів США, які найбільш швидко розвиваються. Жоден державний або приватний університет США не зміг так злетіти в рейтингах за 10 років, як USF. Ще 10 років тому ми були десь 101-ми в рейтингу державних університетів. За останні 10 років ми піднялися на 57 позицій, на 44 позиції за останні 4 роки.

У минулому році в рейтингу національному (державних і приватних ВНЗ США) ми були 124-е, в цьому році ми 104-е. Ми не встигаємо друкувати брошури з оновленою інформацією про позиції в рейтінгах :)

У плані перспективності USF - відмінний вибір, цінність диплома університету росте з кожним роком.

Ірина Кузьменко, Unimind:

Які спеціальності обирають в Університеті Південної Флориди студенти з України та країн СНД?

Рита Паркер, USF:

Про спеціальностях в USF можна говорити годинами. У нас представлено більше 200 програм рівня бакалаврату, магістратури та аспірантури. Ми звикли себе називати багатопрофільним університетом. Як державний виш, у нас представлені програми з усіх основних дисциплін.

У USF є 13 академічних факультетів. Вони традиційно у нас називаються коледжами. Не потрібно плутати з коледжами, які не є вищими навчальними закладами. Коледж в даному випадку використовується в понятті факультет.

Які найпопулярніші спеціальності. Якщо дивитися, куди йдуть іноземні студенти, особливо студенти з Європи та України, то найпопулярніший - це факультет бізнесу. Те, що у нас називається Muma College of Business. Це багатопрофільний факультет, на якому ми пропонуємо величезну кількість програм. І рівня бакалаврату, і магістратури. Якщо говорити про найбільш популярних, я б відзначила на рівні магістратури програму по підприємництву. Вона називається у нас Entrepreneurship in Applied Technologies. Ця програма стала 8-й по країні. Це дуже сильна програма. Для студентів, які хочуть отримати більш глибокі знання, програма МВА буде хорошим варіантом. Якщо ж хтось хоче спеціалізуватися тільки на підприємництві, запустити свій продукт, отримати знання, щоб зробити це грамотно, то програма Entrepreneurship in Applied Technologies якраз буде прекрасним варіантом.

Друга за популярністю програма магістратури - це бізнес аналітика. Бізнес аналітика останні кілька років завойовує популярність серед усіх студентів - і міжнародних, і місцевих. Оскільки це одна з найперспективніших програм. Бізнес аналітика знаходиться на стику двох наук - це бізнес і комп'ютерні науки. Вона хороша для тих студентів, які вивчають бізнес, і хочуть додати експертизу в комп'ютерних технологіях. І тим, хто виходить з середовища інженерії і хоче додати знання в області бізнесу. Ми 2 або 3 роки тому проводили опитування випускників за програмою бізнес аналітики. Всі 100% наших студентів працевлаштувалися протягом 3-х місяців. Це дуже високий результат.

Крім цих програм, студенти також обирають маркетинг, менеджмент, глобальний бізнес. Ці програми доступні і на рівні бакалаврату. Глобальний бізнес - це міні-МВА, програма, яка включає елементи всіх сфер бізнесу - і фінанси, і менеджмент. Це хороша підготовка до програми МВА. Або ж багато студентів, які закінчують цю програму, далі йдуть в більш вузьку нішу, наприклад, юриспруденцію.

Резюмуючи, бізнес факультет на 1-му місці за популярністю. На 2-му місці це інженерія, програми в області STEM.

UniTalk Учеба и поступление в Университет Южной Флориды USF

Освіта в США. STEM-програми в University of South Florida

Ірина Кузьменко, Unimind:

Однією з переваг вибору STEM-напрямків є можливість після закінчення програми залишитися до 3-х років в США для пошуку роботи в рамках OPT-програми (Optional Practical Training).

Рита Паркер, USF:

Дійсно STEM-програма дає іноземному студентові отримати досвід роботи до 3-х років.

З іншого боку, популярність інженерних і комп'ютерних програм в штатах пояснюється наявністю попиту на фахівців в цих областях. Що таке область STEM? Це Sciences (точні науки), Technology (технології), Engineering (інженерія), Math (математика). Сюди потрапляють всі програми по інженерії, і бізнес аналітика, і механіка, і робототехніка, індустріальна інженерія, біоінженерія. У нас 13 факультетів і багато суміжних програм. Наприклад, факультет медицини та інженерії кооперуються і запускають міждисциплінарні курси. Наприклад, таку програму як Biomedical Engineering.

До програм STEM також відносяться медичні напрямки. З медицини, відразу потрібно сказати, що є певні перешкоди за студентською візою навчатися на медицині. Разом з тим у іноземних студентів є можливість навчатися на Biomedical Sciences. Це фундаментальна спеціальність, з якої далі можна розвиватися в наукових дослідженнях в сфері медицини або в охороні здоров'я (Public Health). Те, що зараз знаходиться на піку популярності. Епідеміологія, Disaster management - це все, що дуже затребуване.

University of South Florida4 900 compressor

Ирина Кузьменко, Unimind:

Популярне питання - це стажування. Чи є вони, де їх студенти проходять. Які у університету є зв'язки з індустрією?

Рита Паркер, USF:

Головна спрямованість будь-якого університету Америки - це успіх студента. А успіх студента неможливий тільки з академічними знаннями без можливості їх застосування на практиці. Це робиться через експериментальне вивчення, через проектні роботи. І, звичайно ж, через стажування. Будь який університет Америки, і, звичайно ж, Університет Південної Флориди, дуже ретельно підходить до питання підтримки іноземних і місцевих студентів для пошуку стажувань. У нас в університеті 4 основних ярмарки вакансій на весь університет, серед 13-ти факультетів.

При цьому, великі факультети як бізнес і інженерний, влаштовують свої додаткові ярмарки вакансій, куди вони запрошують роботодавців. За статистикою минулого року нас відвідало більше 800 компаній. Це величезні можливості для студентів познайомитися, дізнатися, які є компанії в їх області присутні у нас в регіоні, і в Тампі, і Тампа Бей area і які у них є можливості стажувань.

Разом з цим університет пропонує підготовку у цих стажувань. Наше завдання не тільки влаштувати ярмарок вакансій та запросити студентів відвідати її. Ні, це велика підготовча робота, яку студент починає проробляти з 1-го курсу навчання. Університет допомагає в написанні резюме, відпрацювання питань інтерв'ю, і навіть у нас можна орендувати діловий костюм, щоб виглядати по-діловому на інтерв'ю. 

Ірина Кузьменко, Unimind:

Рита, давайте перейдемо до питання вступу до університету. Яких студентів ви шукайте, кого хочете бачити серед студентів USF? Як рейтинговий ВНЗ, ймовірно, ви хочете, щоб до вас надходили сильні абітурієнти. Також в рамках цього питання давайте зупинимося на програмах Pathways як можливості для іноземних студентів увійти в американську систему освіти.

Рита Паркер, USF:

З ростом університету в рейтингах вимоги для вступу поступово стають жорсткішими. Для надходження до нас в університет є два шляхи.

Перший - це пряме зарахування. Тобто так, як надходять місцеві студенти.

Другий шлях - через програму, яка була спеціально розроблена для іноземних студентів, це програми Pathways. Такі програми є на рівні бакалаврату (International Year One) і рівні магістратури (Graduate Diploma).

Для вступу безпосередньо вимоги вищі і університет дивиться на 3 основні показники. При вступу на бакалаврат перше - це оцінки в атестаті і оцінки за останні 3 роки навчання в школі. Кожен університет по-різному оцінює і вираховує середній бал (GPA). Будучи державним ВНЗ, ми дотримуємося правил, які нам диктують влади штату. Для оцінки GPA ми враховуємо не всі предмети, а 5 основних предметів. Це обов'язково математика та англійська за останні 3 роки навчання. Плюс наукові предмети, точні науки і соціальні науки. Всі інші предмети не враховуються. Ще що не враховується, на жаль, це рівень школи. Якщо абітурієнт отримав 4-ку з математики в найсильнішій школі України і абітурієнт з 5-ої зі звичайної школи, то у другого більше шансів потрапити до нас в університет. Ця система не ідеальна, тому для іноземних студентів програма Pathway більш оптимальна.

Друге, що важливо при прямому зарахування, - це іспит SAT. Це закон штату Флориди і здача SAT обов'язкове для вступу до університету. Відповідно до того, який у абітурієнта середній бал, перекладений в американську систему, плюс мінімальний бал по SAT - ці показники враховуються за певною шкалою для прийому студента.

Третя вимога - це рівень володіння англійською мовою. При прямому зарахування приймаються тільки 2 тесту - TOEFL або IELTS.

Це досить жорсткі вимоги. Цього року мінімальний бал по SAT ми підняли. Якщо у вас загальний середній бал за оцінками в школі 3,5 з 5-ти (за 5-тибальною системою), то мінімальний бал по SAT потрібен 1260 з 1600. Це досить високий бал.

Підготовчі програми INTO USF

Ірина Кузьменко, Unimind:

Важливо відзначити, що наші студенти не готові до здачі іспиту SAT. До нього не готують в українській школі і абітурієнтам потрібно готуватися до його здачі самостійно.

Рита Паркер, USF:

Ще 10 років тому університетом було прийнято рішення, як частина політики глобалізації кампусу, для залучення іноземних студентів, створити центр INTO. Нашому центру INTO USF в цьому році виповнюється 10 років.

Це центр підтримки іноземних студентів, який допомагає проходити адаптаційний період. Також пропонує більш гнучкі умови вступу. Тобто знижений загальний прохідний бал. Замість 3-х це 2,5 (за американською системою оцінювання). У INTO більш гнучкі умови за рівнем англійської мови. І, що важливо, не потрібно здача іспиту SAT.

Ця програма - не додатковий рік навчання, а додаткове більш інтенсивне навантаження в перший рік навчання.

Важливо також відзначити, що це не тільки академічна складова програми, це додаткові ресурси. Кожному студенту на програмі Pathway доступні до 8 додаткових годин індивідуального репетиторства в тиждень з кожного предмету. Тобто більше 300 годин на півріччя.

На додаток до цього важливо враховувати емоційно-психологічний стан студента, його адаптацію. У нас працюють чудові фахівці в команді Student Services, які по-справжньому живуть своєю справою і дійсно люблять студентів. Вони знають кожного студента в обличчя, на ім'я. Студент може в будь-який час звернутися за допомогою. Бувають ситуації, коли іноземні студенти не можуть знайти друзів, розібратися в тому, як функціонує позанавчальна програма, студенту допомагають підібрати клуб за інтересами. У кого-то проблеми з медичним страхуванням. Бувають непорозуміння зі своїм сусідом по кімнаті в гуртожитку. Всі ці та подібні питання в індивідуальному порядку вирішуються.

University of South Florida INTO 900 compressor

Ірина Кузьменко, Unimind:

Це великий плюс, коли студент і його батьки відчувають підтримку в складний адаптаційний період. І ще варто відзначити study skills, важливий елемент, якому не надається велике значення в період підготовки до навчання за кордоном. Наші абітурієнти вчать англійську, вчать математику. Але за фактом підхід до навчання, який застосовується в Україні, відрізняється від того, як студенти навчаються в американських ВНЗ. Де необхідна велика кількість самостійної роботи, роботи з декількома джерелами інформації - це те, до чого наші діти просто не привчені. І, звичайно, це викликає певні складнощі, коли студенти вступають безпосередньо. Коли студенти йдуть через програму Pathway, ці моменти згладжуються, і за 1 або 2 семестри студенти виходять на рівень, достатній для повноцінного навчання та участі в житті університету. Без провалів в оцінках, знаннях або емоційних станах.

Рита Паркер, USF:

Дійсно дуже багато таких моментів, які студентам пояснюються. Як правильно написати наукову роботу, в якому стилі потрібно це писати. Як університет розглядає плагіат, що буде вважатися плагіатом, а що ні. Це те, що складно відразу вловити, приїжджаючи, наприклад, з України до Америки. Що, звичайно ж, в результаті буде позначатися на оцінках та успішності.

Ірина Кузьменко, Unimind:

Рита, давайте поговоримо про програму підготовки до магістратури.

Рита Паркер, USF:

Програма підготовки до магістратури називається Graduate Pathway. Вона побудована за тим же принципом, що і підготовчий курс для бакалаврату. Пропонуються більш гнучкі умови для вступу до університету Південної Флориди, ніж для прямого зарахування. Студентам, які йдуть через Graduate Pathway, не потрібно здавати вступні тести як GRE або GMAT. Ці тести для більшості програм в нашому університеті потрібні.

Ірина Кузьменко, Unimind:

Які напрямки програм Pathway запропоновані в Університеті Південної Флориди?

Рита Паркер, USF:

На рівні бакалаврату є програми по бізнесу, інженерії. Також Health Sciences, сюди входить біомедицина, програми, пов'язані з охороною здоров'я. Є напрямок Visual and Performing Art. У нас є факультет мистецтв, є і хореографічні програми, і музична школа, і театральний напрямок, і малювання, і анімація.

Тому практично в усіх напрямках можна пройти через програму Pathway. Спочатку студент вибирає основний напрямок, а після успішного проходження програми обирає спеціалізацію.

На підготовчу програму рівня магістратури потрібно відразу вибирати конкретну спеціальність. Програми магістратури вузько направлені, тому потрібно вибирати не напрямок, як на бакалавраті, а конкретний курс. У INTO розроблені програми Pathway практично для всіх програм магістратури університету.

По термінах подачі документів на Graduate Pathway, якщо ми розглядаємо старт в осінньому семестрі, подавати документи можна до початку-середини червня. Нам важливо бути впевненими, що у студента достатньо часу для отримання студентської візи. На січневий семестр краще подаватися до листопада.

Вартість навчання - це одна з причин, по якій в тому числі вибирають нашу університет. Незважаючи на наш високий рейтинг і те, що ми продовжуємо рости в рейтингах, вартість навчання в Університеті Південної Флориди не змінюється останні 8 років. І є однією з найнижчих по Америці. Вартість навчання на рівні бакалавра становить 17 300 доларів США в рік, магістратура - трохи меньше 16 000 доларів США в рік. Якщо говорити про програми Pathway, вони будуть трохи дорожче. Тобто перший рік студент платить дорожче, а всі наступні роки за стандартною вартістю навчання в університеті. Вартість програми рівня бакалавра International Year One - 25 900 доларів США, рівня магістратури - 31 100 доларів США за рік.

Що стосується стипендій - крім того, що у нас вже доступна вартість навчання, USF пропонує додаткові стипендії. Для прямого зарахування студенти з високим балом GPA і високим балом SAT має можливість отримати фантастичні стипендії від 1 000 до 12 000 доларів на рік на всі 4 роки навчання. Тобто круглий відмінник з високим балом SAT може вчитися за 5 300 доларів в рік.

Для програм INTO теж є стипендії - до 8 000 доларів за рік або 4 000 доларів за семестр. Тобто отримуючи максимальну стипендію за програмою INTO, студент може платити практично ту ж суму, що і при прямому зарахування. Але при цьому отримати всю нашу підтримку і додаткові опції через програму.

Ірина Кузьменко, Unimind:

Скажіть, будь ласка, з приводу проживання. Чи живуть студенти INTO разом з іншими студентами університету? Який середній бюджет витрат на проживання та поточні витрати?

Рита Паркер, USF:

І ми, і університет вважаємо студентів INTO 100% студентами університету, всі студенти - це студенти Університету Південної Флориди. І проживання на кампусі доступно всім студентам - і тим, що подаються через програму INTO, і що надходять безпосередньо. Потрібно сказати, що наш університет займає величезну територію. Ми називаємо його «місто в місті». Тут є все необхідне для повноцінного життя. Це і численні резиденції, це сучасні резиденції, резиденції курортного типу. Кожна резиденція оснащена басейном. Є спортивний зал. Існує кілька видів проживання, але в основному студенти живуть у двомісних кімнатах.

Проживання, яке пропонується через програму INTO, включає в себе безлімітне харчування. Вартість проживання з харчуванням в семестр близько 8 800 доларів США, тобто 17 600 доларів США в рік.

Додаткові витрати - це медична страховка. Університет зобов'язує всіх студентів мати медичну страховку, яка покриває календарний рік, а не тільки навчальний.

Підручники - 1 000 - 1 200 доларів на рік. По приїзду на кампус студенти зазвичай починають спілкуватися і дізнаються, де можна купити підручники з рук, дешевше. Тобто ця цифра дуже умовна.

І особисті витрати. Тут, звичайно, у кожного свої ліміти, але можна розраховувати на 4 000 - 5 000 доларів в рік.

Загалом при прямому зарахування середній бюджет на рік складе близько 36 000 доларів США в рік. На програми Pathway перший рік оцінюється близько 50 000 доларів на рік. Це суми до стипендій.

University of South Florida 900 compressor


Ірина Кузьменко, Unimind:

Ситуація з пандемією - як Університет Південної Флориди працює з цим?

Рита Паркер, USF:

Коли почалася ситуація з коронавірусом, університет дуже ефективно провів роботу - перевів і студентів, і викладачів, і співробітників на віддалену роботу. Це було зроблено дуже швидко і це багато в чому убезпечило і студентів, і всіх співробітників університету.

Друга частина весняного семестру пройшла повністю онлайн. Спілкуючись зі студентами, звичайно ж, був період адаптації, потрібно було ввести себе в новий режим, але було дуже багато підтримки. Всі служби підтримки були переведені онлайн. Студентам постійно надсилалася інформація про поточну ситуацію, а також рекомендації, як побудувати свій робочий день, як самоорганізовуватися і провести день продуктивно. Від студентів отримано позитивний фідбек. Звичайно ж, це інший досвід, але на якості навчання перехід в онлайн не позначився.

Ми йдемо в осінній семестр йдемо з перевагою, ми вже випробували онлайн формат. Літня сесія теж проводиться віддалено. Ми врахували всі мінуси і нюанси для ефективного запуску осіннього інтейка. Це стосується як студентів INTO, так і студентів, які надходять безпосередньо. Для університету нашого масштабу, де вчиться 50 000 студентів, працюють 13 000 співробітників дуже важливо убезпечити всіх при відкритті кампуса. Ми розглядаємо різні формати навчання: очно на кампусі, повністю онлайн і гібридний формат, коли студенти вчитимуться частково на кампусі, частково онлайн.

Голова нашої приймальної комісії говорить про те, що якщо ви планували почати навчання восени, ситуація з коронавірусом не повинна вас зупинити.

Запрошуємо на консультацію щодо вибору програми і вступу в Університет Південної Флориди:
+38 097 797 35 79
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Unimind, 15 років досвіду в сфері освіти за кордоном

Для консультации по этому вопросу - заполните, пожалуйста, форму ниже:

Read 146 times Last modified on П'ятниця, 13 серпня 2021 14:06

Блог. Виші Великобританії